„Zatím ho zkoušíme. Je to sice mladý kluk, ale na třetí ligu určitě má. V Líšni sice nedostával tolik příležitostí, ale u nás by se mohl prosadit,“ věří kouč Hulína Jindřich Lehkoživ.

Se současnou podobou kádru, který po podzimu mnoha změn nedostal, je celkem spokojený. Poslední dva přípravné zápasy ukázaly jisté zlepšení.

Spartak si nejprve v týdnu poradil s HFK Olomouc, v sobotu pak nastřílel tři branky také divizním Kozlovicím.

„Výsledky nechci nijak přeceňovat. Zkoušíme trošku jiný systém hry. I když některé úseky vypadají výborně, nevyvarujeme se individuálních chyb, které snad do začátku jarních odvet doladíme,“ věří Lehkoživ.

Sobotní utkání s nedalekými Kozlovicemi nabídlo dva rozdílné poločasy. V úvodní části Spartak soupeře téměř nepustil na svoji polovinu a diváci v příjemném jarním počasí viděli řadu pohledných akcí a střel.

Ve dvacáté minutě domácí fotbalisté po brance Smrčky a proměněné penaltě Turečka vedli už 2:0. Do druhé půlky trenér Lehkoživ prostřídal sestavu a Kozlovice se dostaly více do hry.

Zaváhání obrany Spartaku přineslo laciné snížení skóre, na druhé straně Spartak pak neproměnil několik tutovek. Třetí branku nakonec mazácky vstřelil Ondřejka.

V poslední minutě Kozlovice po rohu snížily na konečných 3:2, když míč za brankáře Unger dostal hlavičkujícího Roman Číhal.

Přípravný fotbal

SK Spartak Hulín – FK Kozlovice 3:2 (2:0)
Branky Hulína: Smrčka, Tureček z penalty, Ondřejka
Hulín: Jelínek (Unger) – Pospíšil, Kostka, Zlámal, Mi. Vyskočil – Smrčka, Koláčný, Tureček, Josl – Ma. Vyskočil – Ondřejka (Šrom, Oulehla, Rožek, Sedláček)

HFK Olomouc - SK Spartak Hulín 1:3 (0:1)
Branky: Horka - Kostka, Josl, Rožek
Hulín: Unger - Pospíšil, Kostka, Zlámal, Vyskočil Michal - Oulehla, Tureček, Josl - Ondřejka, Vyskočil Martin, Šrom (Machalický, Koláčný, Rožek)