Šestadvacetiletý záložník si dlouhý sobotní mejdan protáhl až do neděle. S parťáky Dostálem, Jelečkem, Matouškem či Chwaszcem ještě v neděli večer seděl v jedné ze zlínských restaurací a zapíjel největší úspěch své kariéry.

„S kluky si toho nesmírně vážíme. Všichni jsme to brali hodně osobně. Po zápase ve Frýdku jsme měli slzy v očích. Byli jsme dojatí a šťastní, že jsme to zvládli,“ přiznává otrokovický rodák a odchovanec.

Přitom když v 90. minutě střídal, vůbec netušil, jaký je stav v Hlučíně, kde hrál Zlín B. O bezbrankové remíze se dozvěděl až mezi náhradníky. Po chvilce napětí, čekání na konečný výsledek přišla obrovská úleva, velká radost.

Z Hanáků po závěrečném hvizdu sudího Tomance spadl veškerý stres i tlak, shodily ze sebe všechny zábrany a začaly s mohutnými oslavami.

„Jenže jsme neměli co pít, měli jsme s sebou jenom půllitra slivovice,“ přiznává s úsměvem Houser.

Kroměřížští si ale stejně jako na trávníku věděli rady a alkohol si rychle obstarali.

Cesta z Frýdku-Místu se kvůli několika zastávkám na benzínkách protáhla, bujaré veselí pokračovalo na stadionu Jožky Silného, kde na hráče čekali lidí z vedení klubu.

„Slavili jsme až do rána a s kluky ze zdravého jádra pokračovali dál. Vůbec jsem nespal,“ přiznává.

Fotbalisté Kroměříže ovládli MSFL a po 17 letech si zahrají druhou ligu. Foto: SK Hanácká Slavia Kroměříž
Kroměříž po zaváhání Hlučína ovládla MSFL. Po 17 letech si zahraje druhou ligu

V týdnu si dá Houser s parťáky na chvíli oraz, pokračovat bude o víkendu po závěrečném domácím zápase s Uničovem.

„Samozřejmě bude těžké se koncentrovat. Ze všech z nás to spadlo, budeme hrát v klidu, ale prohrát před vlastními fanoušky nechceme,“ říká.

Hanáci se začnou „chystat“ na letošní derniéru v úterý, další trénink mají až v pátek, mezitím budou odpočívat, nabírat sílu na další oslavy.

V Kroměříži si postup do druhé ligy po dlouhých devatenácti letech vychutnávají se vším všudy.

Přitom na jaře prošli krizí. Klopýtli čtyřikrát v řadě, přepustili Hlučínu vedoucí pozici a řada lidí je i kvůli loňskému kolapsu odepisovala.

„Měli jsme špatný duben,“ souhlasí Houser. Vysvětlení zbytečných ztrát je ale prý prostý. „V kabině máme kalendář s dívkami a ta dubnová byla prostě špatná,“ vtipkuje. „Když jsme to přehodili na květen, byla tam krásná žena a já věděl, že budeme vyhrávat, což se i stalo,“ přidává v nadsázce.

Hanáci se ale ve složité chvíli zvedli. Hodili za hlavu předcházející ztráty a znovu se nastartovali. Závěr už patřil zase jim.

„Ale Hlučínu musím pogratulovat za skvělou sezonu. I díky němu jsme ze sebe vymačkali to nejlepší,“ ví dobře.

„Přeji Hlučínu, ať se mu i nadále daří a třeba se za rok potkáme ve druhé lize,“ doplnil.

Bývalý hráč Zlína či Jablonce se do vyšší soutěže těší. I když ví, že úspěšnou a sehranou partu doplní noví hráči. „Všichni víme, kde nás tlačí bota a že posily jsou potřeba. My si ale dál budeme zakládat na skvělé partě, soudržnosti. Kluky z kabiny mám rád,“ líčí.

Krajský výběr Zlínska (červené dresy) ve druhém zápase finálového turnaje Region’s Cupu zdolali Portugalsko 1:0 a přiblížili se postupu do finále.
Region's Cup: Výběr kraje porazil Lisabon. Vysněné finále přiblížil Krajča

Houser si druhou ligu zahrál ve Varnsdorfu a právě na soupeře ze severu Čech se těší nejvíc. „Znám tam všechny hráče, celý tým, takže pro mě osobně to bude zajímavé,“ tuší.

Jiné soupeře neřeší. Hlavně je rád, že se nepotká se Zlínem, kterému na rozdíl od Zbrojovky přál záchranu v nejvyšší soutěži.

„Jsem rád, že to ševci zvládli a ligu zachránili. Zlín do ligy patří,“ má jasno.

Hanáci coby nováček nechtějí mít v profesionální soutěži starosti se záchranou, ve druhé lize se chtějí udržet, být její součástí delší dobu. Do MSFL se vracet nechtějí.

„Myslím, že když se mančaft ještě doplní, kádr rozšíří, budeme mít na to, abychom hrát prostředek tabulky,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...