Kroměřížský trenér Bronislav Červenka hodnotil závěrečný přípravný duel pozitivně.

„Pro mě byla generálka každý zápas, který jsme odehráli dobře. Příprava byla z naší strany slušná, kluci ukázali, že fotbal hrát umí. Jenom se musíme vyvarovat zbytečných chyb. Nemůžeme pořád diktovat hru a hrát otevřený fotbal. Někdy musíme i chytře cuknout a chodit do brejků,“ říká.

V zápase se zlínským béčkem se mu zamlouval hlavně první poločas. „Z naší strany byl velmi dobrý. V zápase jsme byli dominantní, drželi jsme balon a vytvářeli si nebezpečné situace. Dali jsme Houserem krásný gól, naopak soupeře jsme skoro do žádné šance nepustili,“ hodnotil.

Zato do druhého poločasu vstoupili Hanáci trošku lehkovážně.

Domácí hráli vzadu hodně na riziko, v sedmi lidech útočili, což se jim málem vymstilo. Hosté po chybách krajského rivala šli dvakrát sami na domácího gólmana Dostála, který jednou skvěle zasáhl a podruhé šanci protivníka včasným skluzem zmařil domácí zadák Matoušek. Jednou Kroměříži dokonce pomohla tyč.

Favorit zbystřil, vrátil se k vlastní hře. I když Kroměřížští pár šancí neproměnili, své vedení v závěrečné čtvrthodině ještě navýšili. Na 2:0 upravil po rohu hlavičkující Matoušek, výhru Hanácké Slavie pečetil Votava.

„Zápas měl tempo, kvalitu. Mladí zlínští kluci se snažili. Byli nepříjemní, dotěrní, ale dospělí fotbal se pořád ještě učí,“ prohlásil Červenka.

Trenér Fastavu B Luděk Marcaník byl i po porážce 0:3 spokojený.

„Jsem přesvědčený o tom, že výsledek neodpovídá naší hře. Je pravda, že do utkání jsme vstoupili s respektem a domácí měli převahu, ale ve druhém poločase jsme se rapidně zlepšili. Měli jsme spoustu brejkových akcí, faktu tutové šance. Jednou jsme nastřelili i tyč,“ povzdechl si.

Hosté z Baťova města byli za nepřesnou koncovku v závěru střetnutí potrestaní, po dvou gólech odjeli domů s porážkou o tři branky.

„Na klucích už byla vidět frustrace ze zahozených šancí. Zápas opravdu odmakali, bohužel výsledkově to nedopadlo. Herně jsme nebyli lepší, ale ani horší. Respektujeme ale sílu Kroměříže. Víme, že má zkušený tým, je to kandidát na postup. V sestavě má spoustu zajímavých hráčů,“ oceňuje Marcaník.

Sám měl v sobotu dopoledne k dispozici velmi mladý tým. Z širšího kádru ligového mužstva měl k dispozici jen gólmana Šišku, Nečase a Hrdličku.

Zmiňované trio odehrálo po dohodě s hlavním koučem Fastavu Jelínkem jen poločas, po přestávce dostali šanci jiní borci.

„V pondělí a v úterý měli kluci těžké nohy, ale za tento týden udělali velký kus práce. Věřím, že v sezoně budeme konkurenceschopní. Mistrovské zápasy zase budou jiné než příprava, spolupráce s prvním týmem je maximální. I když áčko má svůj program, snad nám pomůže,“ věří Marcaník.

Přípravný fotbal -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Fastav Zlín B 3:0 (1:0)
Branky:
Houser, Matoušek, Votava