Jeho tým skončil v minulém předčasně odpískaném ročníku sedmý, letos by chtěl hrát ještě výš.

„Chceme naší hrou bavit sebe i diváky. Samozřejmě taky chceme vyhrávat a sbírat body, ale postup není prioritou. Chceme ale být nahoře a trápit ostatní,“ uvedl.

Na startu letní přípravy scházeli dlouhodobí marodi Zavadil s Kovářem, kteří se teprve dávají zdravotně dokupy. Zcela fit nejsou ani další hráči, takže úplně kompletní Hanáci na prvním tréninku nebyli. „Začali jsme v tom složení, v jakém jsme byli na jaře,“ hlásí.

Žádné posily zatím do Kroměříže nedorazily. Sešívaní ale chtějí kádr doplnit. „Nějaké hráče sledujeme, ale nic hotového není,“ tvrdí Červenka.

Jeho tým se bude do konce června připravovat každý den. O prázdninách známý kouč jednu jednotku týdně zřejmě ubere, ale šetřit hráče po dlouhé pauze nechce.

„Nebudeme jenom hřišti, ale i v terénu. Chceme se také věnovat kondičním věcem, i když více času strávíme s balonem u nohy,“ říká.

Formu budou Hanáci ladit hlavně v přípravných duelech. Už v pátek doma přivítají divizní Hodonín, fanoušky láká hlavně následující duel s ligovým Baníkem Ostrava, který se na stadionu v Obvodové ulici hraje v sobotu 26. června v deset hodin.

„Baník fanoušky vždycky táhl. Pro hráče, diváky a vlastně i celý klub to bude zajímavý zápas,“ vnímá Červenka, jenž v Ostravě působil jako hráč i trenér.

Dalšími soupeři Kroměříže bude Dubnica, Slavičín nebo Skaštice. „Naplánovaných máme asi sedm utkání, plus budou někteří kluci chodit s béčkem,“ dodává.

Ligový Baník bude v Kroměříži trénovat i hrát

Fotbalisté Baníku Ostrava stráví v Kroměříži skoro dva týdny. První soustředění ligový klub na Hané absolvuje od pondělí 21. června do soboty 26. června, kdy také sehraje přípravné utkání s domácí Hanáckou Slavií.

Druhé soustředění na hráče Baníku čeká od pondělí 5. července do soboty 10. července. „I v tomto období budou mít na programu kromě náročných tréninků dvě přípravná utkání na našem stadionu,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Kroměříže Karel Heinz.

Parta kouče Ondřeje Smetana na stadionu v Obvodové ulici nejprve ve středu 7. července vyzve druholigovou Skalici, v sobotu 10. července se pak na stejném místě utká i se Senicí.

„Pevně věříme, že se hráčům bude prostředí našeho areálu líbit a poslouží jim ke kvalitní přípravě na nový ligový ročník,“ dodává Heinz.


Načítám výsledky …
 

Načítám tabulku …