„Jsem spokojený s výkonem i výsledkem. Hlavní byl ale velice dobrý přístup k utkání. Kluci hráli s chutí, běhali, nabízeli se, kombinovali. Bylo opravdu vidět, že z fotbalu mají radost. Pak ten zápas vždycky jinak vypadá. Dařilo se nám vychytávat chyby v rozehrávce soupeře a z brejků chodit do rychlých protiútoků. V tom jsme dokázali být nebezpeční,“ těší kroměřížského trenéra Červenku.

Hanáci byli po většinu utkání nebezpečnějším týmem, soupeře v prvním poločase pustili do jedné nebezpečné šance.

„Ve druhé půli už to malinko horší. Hrálo se nahoru dolů, šance byly na obou stranách. My jsme jich měli o něco víc. Byli jsme produktivnější, i proto jsme skóre navýšili až na 6:1,“ hodnotí Červenka.

K dispozici stále nemá čtyři marody. Dlouhodobě mimo hru jsou stoper Zavadil a útočník Kovář. Bez fotbalu nyní je i Vyhlíd, drobné potíže má krajní záložník Machálek.

V klubu skončili Pančochář s Fládrem, do Znojma odešel brankář Kofroň. Jinak se kádr od loňského podzimu takřka nezměnil. Změny přijdou až v letní přestávce.

„Zatím jsem sezonu nějakým způsobem dojížděli. Mužstvo se pokusíme udržet při sobě bez nějakých velkých zásahů či změn,“ říká Červenka.

Bývalý ligový záložník je nyní hlavně rád, že si přední tým MSFL mohl po dlouhé době konečně pořádně zahrát a bez nějakého omezení společně zatrénovat.

Jarní cyklus poběží do konce května, v červnu budou mít hráči Hanácké Slavie dva týdny volno. Znovu se sejdou zase v polovině šestého měsíce, kdy odstartují klasickou letní přípravu na novou sezonu. V plánu je několik přípravných duelů, hitem je domácí souboj s ligovým Baníkem Ostrava.

Duel je naplánován na sobotu 26. června.

Výsledky Hanácké Slavie v přípravě 

Otrokovice – Kroměříž 0:1, Kroměříž – Hranice 1:1, Kroměříž – Olomouc B 3:0, Kroměříž – Zlín B 6:1.