„Tvorba klubového maskota Hanáčka je další z kroků nové identity a propagace celého klubu,“ říká hlavní trenér staršího dorostu Radovan Budín, který má v Kroměříži na starosti PR a marketing klubu. Hanáček vznikl po několikaměsíční intenzivní práci.

„Původním cílem bylo vytvořit roztomilé zvířátko, které se stane součástí klubu. Nicméně v historii fotbalového klubu, ani města Kroměříž jsme takové typické zvíře nenašli. Zadali jsme tedy k vytvoření chlapce, který bude oblečen do tradičních červeno-bílých barev,“ líčí.

„Dominantní hlava charakterizuje mladého nadějného fotbalistu, který svým výrazem dává najevo radost, a zároveň určité "raubířství", které je na dětech tak krásné. Na drese nemohla chybět vepředu hvězda. Vzadu pak samozřejmě jmenovka,“ pokračuje.

Diskusi pak vzbudilo hlavně číslo dresu. „Možností jsme měli několik,“ přiznává Budín.

Fotbalisté Kroměříže doma zdolali Hranice 5:0.
Kroměříži k jasné výhře nad Hranicemi pomohl zkrat Hapala. Dál zůstává v čele

Nakonec vyhrála dvanáctka. „Jakožto dvanáctý hráč každého týmu v našem klubu,“ vysvětluje definitivní rozhodnutí.

Hanáček se stane součástí každé společenské akce pořádané kroměřížským klubem. K vidění bude i na domácích utkáních mužů či v ulicích města.

„Hanáčkovi přejeme, aby ho měli v klubu všichni rádi. Aby se stal vzorem a nedílnou součástí každého našeho hráče. Aby byl správnou pozitivní podporou našich mužů. A aby se brzo stal plnohodnotnou součástí našeho klubu,“ prohlásil Budín.

Vedení Hanácké Slavie zve příznivce na další akce, které se v nejbližší době v areálu konají mimo soutěžní utkání mládeže a mužů. V pátek 9. června se v Kroměříži koná turnaj dětských domovů, v úterý 13. a ve středu 14. června Hanáci hostí Republikové finále Minifotbal ZŠ chlapci.

Hlavní akcí roku jsou oslavy výročí 120 let, které se uskuteční v sobotu 24. června.