„Je to jeden z dalších kroků, jak posunout klub zase o něco dál. Chtěli jsme po sobě něco zanechat. Udělat něco, co v Hanácké Slavii dlouhodobě zůstane. Hymna se znám zdála jako skvělý nápad,“ říká mládežnický trenér Radovan Budín, který má ve fotbalové Kroměříži na starosti PR a marketing klubu.

Na Hané před časem změnili podobu webových stránek, sociálních sítí, představili nové logo a dál postupně mění klubovou identitu.

Hymnu má na starosti mostecká rocková kapela Cumbal. „Dostali jsme se k ní díky známosti. Tím pádem komunikace je daleko snažší,“ přiznává Budín.

Moravané poslali na sever Čech spoustu informací, podnětů, co by nová skladba měla obsahovat, jak by mohla znít.

„Byly v tom nějaké historické popěvky, pokřiky, co používá současný první tým. Chceme, aby se v hymně objevily významné věci. Nyní už jsme obdrželi od kapely třetí verzi, blížíme se do finále,“ hlásí Budín.

Ten si se svými kolegy poslechl spoustu klubových hymen, chorálů a popěvků. Hanáci ale nikoho nekopírují, drží se regionálních věcí. „I když hymna bude rocková, bude k ní i videoklip. Až se lidem dostane pod kůži, předvedeme fanouškům také další verze. Jedna bude trošku víc instrumentální, další modernější, aby zasáhla příznivce napříč generacemi,“ uvedl Budín.

Fotbalisté Kroměříže (bíločervené dresy) ve 20. kole MSFL zdolali Frýdlant nad Ostravicí 3:2 a upevnili si vedoucí pozici.
Kroměříž spasil v nastavení stoper Zavadil. Škaredý zápas, glosoval Červenka

Hanácká Slavia v minulosti žádný oficiální chorál neměla. Většina popěvků se do současnosti přenesla z minulosti. Ale oficiální hymna nahraná profesionální kapelou ve studiu je pro Hanáky novinka.

Nový song poprvé zazní na rockové zábavě, která se uskuteční v areálu Jožky Silného 6. května ihned po domácím utkání mužů proti SK Kvítkovice.

„Vystoupí tam tři kapely, jedna z nich bude právě Cumbal, která ho v rámci svého koncertu poprvé zahraje,“ dodal Budín.