Zatímco v prvním utkání dvakrát skóroval trenérův syn Patrik Červenka, proti celku z Uherskohradišťska se trefil Vasiljev a druhá branka byla vlastní.

„Jsem spokojený. Oba zápasy splnily účel. Soupeři ukázali, že fotbal hrát umějí a že mají svoji kvalitu. Tým jsme rozdělili na dvě party a tím zátěž rovnoměrně rozdělili na všechny kluky, kteří odehráli devadesát minut. Ve druhých poločasech už ale na hráčích znát únava. Docházely nám síly, i proto byly první poločasy daleko kvalitnější. Jak proti Kozlovicím, tak i později se Stráním jsme si v úvodní části vytvořili daleko více šancí. K vidění byl lepší fotbal a také více zajímavých momentů,“ prohlásil kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Jediný, komu dal o víkendu volno, byl kanonýr Silný. Jinak hráli všichni. Šanci dostali tři starší dorostenci i další mladíci.

Jedním z nováčků je Novotný, který na Hanou přišel z devatenáctky Slovácka. Sešívaný dres by měl na jaře nosit i Patrik Červenka. Trenérův syn v první polovině sezony hrál za béčko Zlína, dokonce nastoupil proti tátovi. Ve druhé polovině sezony by ale měli hájit barvy jednoho klubu. „Domluvili jsme se, že bude u nás,“ uvedl bývalý ligový záložník.

Že by mohl být šikovný mladík posilou, ukázal už duel s Kozlovicemi, kdy se Patrik Červenka prosadil hned dvakrát. Naopak lídr divize D proti soupeři z vyšší soutěže neskóroval.

„Byla vidět nejistota na míči. Dva a půl měsíce jsme nehráli zápas, takže po fotbalové stránce to určitě dobré nebylo. Spíš mě mrzí mínus tři hráči, kteří přibyli na marodku. Proto je to hodnocení spíš negativní,“ kroutil hlavou trenér Kozlů Roman Matějka.

Tomu v Kroměříži ještě chyběly některé stálice podzimního kádru – Martin Schlehr, Petr Nekuda, Zdeněk Matějka, David Střelec či Jaroslav Baculák.

Sobotní duel pak nedohráli Štěpán Přikryl, Martin Král a Kamil Chudoba. Vzhledem k situaci se tak v závěru utkání na hrotu útoku musel objevit gólman Kadlec, který odchytal první poločas.

Pozitivem na úvodním přátelském mači zůstal hlavně výkon středopolaře Strašáka, který na hřišti výrazně převyšoval nejen své spoluhráče, ale i třetiligové protivníky.

Herní projev Strání je v plenkách

I duel Hanácké Slavie se Stráním měl obdobný průběh.

„Akorát ve druhém poločase se hrálo bez přechodové fáze nahoru dolů, téměř se nebránilo. Šest hráčů se vždycky hrnulo do útoku, zbytek mužstva bránil,“ popisoval Červenka.

Třetiligista se v první půli prosadil jednou, po přestávce hubený náskok navýšil.

„První gól jsme dostali po slabším důrazu, když nám nevyšla malá domů, pak jsme si dali vlastní gól. Vítězství domácích ale bylo zcela zasloužené. Kroměříž byla lepší,“ uznal nový trenér Strání Erik Sameš.

Strání, kterému schází útočník Ondřejka, rovněž mělo šance. V 15. minutě dokonce hostující Michalec za stavu 1:0 neproměnil pokutový kop.

„V zápase se projevila kvalita Kroměříže. Ve hře byl patrný rozdíl třídy. U domácích byla vidět koncepční práce trenéra, který je u týmu delší dobu. Rukopis je jasně čitelný, mužstvo má zažité automatismy. Hráči přesně vědí, co mají dělat a kde se pohybovat. Velký rozdíl byl nejen v práci s míčem, ale i v kondici. Právě na fyzičce musíme v dalších týdnech zapracovat,“ uvedl Sameš.

I přes prohru byl ale spokojený. „Byla to pro nás výborná konfrontace,“ ocenil slovenský kouč, který si pochvaluje přístup svěřenců. Práce ho však čeká stále dost.

„Na začátku jsme si něco řekli. Zápas nám ukázal nějaké věci, ale moje představa je trošku jiná. Náš herní projev je teprve v plenkách. Musíme být hlavně více trpělivý,“ říká Sameš, který potřebuje mnohem více času.

„Chvilku to potrvá, než dokážeme nějaké věci natrénovat a přenést do zápasu. Týden je velmi krátká doba,“ dodal Sameš.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK Kozlovice 2:0 (1:0)

Branky: Patrik Červenka 2

Kozlovice: Kadlec – Vogl, Řehák, Kostka, Kyselák – Přikryl, Král, Šolín, Strašák, Chudoba – Galetka. Střídali: Konečný, Heger, Mádr. Trenér: Roman Matějka.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Strání 2:0 (1:0)

Branky: Vasiljev, vlastní

FC Strání: Popelka - Gardian, Frühauf, Lorenc, O. Čaňo, V. Čaňo, Silnica, Hruboš, Horňák, Michalec, Bruštík (Čubík – Holík, Spáčil, Kolaja, Pavluš).

Autoři: Libor Kopl a Ivan Němeček