O dělbě bodů rozhodl v poslední minutě střídající mladík Valenta, který odpověděl na vedoucí gól domácího stopera Zavadila. Obě branky padly až ve druhém poločase.

MSFL, 12. kolo -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – FC TRINITY ZLÍN B 1:1 (0:0)
Branky:
58. Petr Zavadil - 90. Daniel Valenta. Rozhodčí: Nápravník - Rosický, Poláček (Vacula). Žlutá karta: Jura (Zlín B). Diváci: 267. 
Kroměříž: Dostál – M. Machálek, Zavadil, Tiahlo, Jeleček – Sedlák (67. Mlčoch), Matoušek, Cupák, Houser, Plecitý (67. Jambor) – Chwaszcz (73. Surynek).
Zlín B: Šiška – Němeček, Jura, Hellebrand, Kulíšek, Kovinič (63. Fantiš), Jiráček (78. Mlýnek V.), Číž, Trtek (84. Červinka), Hartman (63. Valenta), Hrdlička.

Z nerozhodného výsledku měli logicky větší radost hostující ševci. „Cením si toho, že se mužstvo po inkasovaném gólu nepoložilo, zvedlo hlavy a šlo si za vyrovnáním. Sice jsme na něj čekali až do poslední minuty, ale trpělivost a pracovitost se vyplatila. Myslím si, že remíza je zasloužená. Kromě výsledku kluky chválím také za dobrou organizaci hry a větší odvahu a přímočarost při hře směrem dopředu,“ uvedl kouč Zlína B Vít Vrtělka.

V soupeřově táboře naopak zavládlo velké zklamání. „Zápas jsme měli pod kontrolou. Kdyby to skončilo 1:0, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme z ojedinělé situace po poziční a technické chybě, kdy jsme po jednoduchém centru od rohového praporku nedokázali odkopnout míč, obdrželi náhodný gól,“ štve kroměřížského trenéra Bronislava Červenku.

Bývalý ligový fotbalista si po zbytečné domácí ztrátě vyčítal nedostatečné změny v sestavě. „Beru to na sebe,“ přiznává. „Zpětně mě mrzí, že jsem do sestavy nesáhl dřív,“ přidává. „Na posledních deset minut jsem tam měl dát čerstvější kluky z lavičky, protože mladí a běhavější Zlíňané v tu chvíli přehrávali naši středovou řadu,“ zakončil Červenka.

Jeho tým v první půli herně dominoval, z převahy ale vedoucí branku nevytěžil. „Hráli jsme ustrašeně a s přílišným respektem. Přestože jsme měli poměrně dost zisků ve středu hřiště, rychle jsme zase o míč po nevynucených chybách přicházeli. Kroměříž hru kontrolovala a my jsme mohli být rádi, že alespoň defenziva nám v této části fungovala a přežili jsme ji bez inkasované branky,“ uvedl Vrtělka.

Hanáci v úvodní části zahrozili dvěma pokusy Plecitého a průniky Sedláka, ve finální fázi ale nebyli domácí přesní. „Měli jsme tam několik momentů, které se daly dořešit daleko lépe,“ ví Červenka.

Hosté se probrali až na konci první půle. „Spadly z nás ostych a nervozita. Dokázali jsme podržet balon a něco vymyslet i na útočné polovině. Tím pádem začalo přibývat zajímavých situací i na naší straně a hra se vyrovnala,“ uvedl Vrtělka.

Do vedení však šel v 57. minutě favorit. Po třetím rohovém kopu v řadě se prosadil stoper Zavadil a Hanáci vedli.

„Bohužel jsme ve zbytku utkání nebyli schopní přidat druhý gól a po hrubce v závěru jsme o výhru přišli, mrzí Červenku.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …