„Udělali jsme pouze jeden krůček k našemu společnému cíli, jinak výhra nic jiného neznamená. Dostali jsme se do stejné pozice jako jsme byli před jarní částí,“ zůstává v klidu kroměřížský kouč Červenka.

Jeho tým sice po prvním poločase prohrával 0:1, když skóre ve 34. minutě parádní ranou otevřel hostující Moučka, ale po změně stran přišel famózní obrat.

Domácí nastartovala trefa Brazilce Goncalvese krátce po změně stran.

„Rychlý gól nám pomohl. Pak už to šlo ráz na ráz. Soupeři ztěžkli nohy a nám vše vycházelo,“ pochvaloval si Červenka.

Fotbalisté Kroměříže (červenobílé dresy) ve šlágru 29. kola MSFL přehráli Hlučín 5:1.
Kroměříž otočila šlágr s Hlučínem a po jasné výhře 5:1 je zpátky v čele tabulky

Bleskový obrat završil Chwaszcz. V závěrečné dvacetiminutovce přišly chvíle střídajících hráčů. Na 3:1 zvyšoval Dočkal, na konci se dvakrát trefil Jambor a debakl byl na světě.

Sobotní duel si užili nejen fanoušci, ale i mladí fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž, kteří senzačně ovládli Planeo Cupu v Kuřimi.

Svěřenci trenéra Davida Steinera v kategorii U12 předčili Spartu, Slavii, Baník, Brno nebo Liberec a dokráčeli až na vrchol.

O poločasové přestávce přišli na hrací plochu a ukázali se divákům. „Pro kluky, všechny trenéry i celý klub je to velký úspěch,“ říká trenér mladších žáků třetiligové Kroměříže David Steiner.