Jednadvacetiletý gólman v MSFL neinkasoval pět utkání v řadě, naposledy vychytal střelce Hlučína. „Tahle série je moje nejdelší. Možná někdy v dorostu nebo v žácích jsem měl nějakou podobnou, ale v dospělém fotbale nikdy,“ říká odchovanec Starého Lískovce, který část kariéry prožil ve Zbrojovce Brno, odkud v létě zamířil na Hanou. Svými výkony si nahlas říká o šanci ve vyšší soutěži.

Kroměříž v deseti zápasech inkasovala pouze šest branek. Čím to podle vás je?
Šest inkasovaných branek po deseti zápasech je dobrá vizitka celého týmu. Obranná fáze nám funguje, to je pro soupeře vždycky nepříjemné. Některé zápasy nás prověřily do defenzivy více, některé méně.

Přitom v minulosti byl tým hodně útočný…
To máte pravdu, zápasy byly gólově bohaté. Trenér Červenka po nás chce poctivost do obranné fáze po celý zápas, což kluci pečlivě plní. Navíc máme kvalitní hráče do ofenzivy, kteří umí vstřelit góly. Vše do sebe zapadá.

V týmu jste společně se Zdeňkem Kofroněm. Střídáte se podle nějaké domluvy?
Ze začátku sezony jsme se se Zdeňkem střídali nejdříve po jednom zápase, potom po dvou. Teď jsem odchytal pět utkání v řadě, která se nám výsledkově povedla. Volba sestavy je na trenérovi, já se snažím dobře trénovat a poté odvádět spolehlivé výkony, abych v sestavě byl co nejčastěji.

Mrzí vás, že jste si nezachytal v poháru proti Zlínu?
Na zápas se Zlínem jsem zraněný nebyl. Trenér nás na tento zápas protočil v bráně se Zdeňkem. Trenér se tak rozhodl a já to respektuji. Každý zápas proti ligovému týmu je pro kluby z nižších soutěží svátkem. Atmosféra byla výborná. Je jen škoda, že jsme Zlín více nepotrápili.Většinu kariéry jste strávil ve Zbrojovce. Věříte, že se do Brna někdy vrátíte, nebo to berete jako uzavřenou kapitolu?
Brno určitě neberu jako uzavřenou kapitolu. V Kroměříži jsem na hostování do zimy, poté se vracím zpět do Zbrojovky na zimní přípravu.

Jak vůbec na působení ve Zbrojovce vzpomínáte?
Jenom v dobrém. Rád vzpomínám na doby, kdy jsem byl v žákovské a dorostenecké kategorii. Měli jsme s kluky v kabině výbornou partu. Hodně turnajů jsme vyhráli, ale asi nejvíce si cením třetího místa na mezinárodním turnaji v Holandsku, který byl silně obsazený.

Máte v klubu pořád kamarády?
Pokud vezmu spoluhráče ze svého ročníku ve Zbrojovce, tak ve Znojmě stabilně hrává Jakub Kučera, můj velice dobrý kamarád. Z mládežnických reprezentací jsem nejvíce v kontaktu s Honzou Kuchtou, který je teď na hostování ze Slavie Praha ve Slovácku

Co říkáte na to, jak se Zbrojovka ve druhé lize trápí?
Start do nové sezony se Zbrojovce nevydařil, stačí se podívat na tabulku. Vždy je ale pro klub z první ligy náročné se dostat hned zpět do nejvyšší soutěže, pokud z ní sestoupí. Samozřejmě ještě není nic ztraceno, do konce soutěže zbývá mnoho zápasů, ale ztrácet další body už si Zbrojovka příliš dovolit nemůže.

Je šance, že by se Kroměříž mohla utkat s Brnem za rok ve druhé lize?
Ideální by bylo, kdyby Zbrojovka postoupila do první ligy a Kroměříž do druhé. (úsměv) Ta šance samozřejmě existuje, ale do konce obou soutěží zbývá ještě hodně zápasů a stát se může cokoliv.