"Vážení zákazníci, vzhledem k chaosu, který naše vláda dělá, musím přistoupit k opatření, které vyplývá s zákonů a hlavně z potřeb FÚ. Toto nařízení říká, že se jako jednatel s.r.o. musím chovat zodpovědně a hlavně úmyslně nečinit škody na hospodaření a majetku mnou řízené s.r.o. Tak praví zákon. A to jest, chovat se odpovědně k hospodaření s firmou, která je daňový poplatník a je vázána poviností odvádět daně," napsal majitel v prohlášení na Facebooku, na které upozornil server idnes.cz.

"Proto jsem se rozhodl, že zítra otevřu. Omlouvám se všem, kteří jsou přesvědčeni, že naše hostinské služby jsou také rizikové pro přenos chřipky. Já už dále čekat nemohu. Doufal jsem, že mí představitelé vědí, co činí. Ale není tomu tak. Proto zítra přijměte pozvání na dobré točené pivo, kance či husu," napsal majitel Jakub ve středu večer s tím, že bude vytrvale žalovat politické představitele. Pivo nabízel za symbolickou korunu

Celý den se pak na účtu objevovaly informace o průběhu otevření.

"Tak první hosté, hurá. S každým jsme podepsali dohodu o provedení práce. Bohužel jsme se po několika pivech nedohodli na výši odměny. Tudíž odchází a přijdou zítra na další jednání." A správce profilu vyzýval k otevření další podniky.

Pokuty za čtyři tisíce

Aktivita neušla pozornosti policie, která na místo poslala pořádkovou jednotku. Znemožnila lidem přístup do restaurace a uvnitř našla 13 popíjejících hostů. Policisté rozdali pokuty a některé případy předali ke správnímu řízení. "Hlídky na místě udělily osm pokut v celkové výši čtyři tisíce korun," upřesnil mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Šeberák není první restaurací, která v Praze otevřela, ale v minulém případě to bylo tajně. V polovině října policisté našli restauraci v centru metropole, kde bylo po nařízené zavírací době 35 hostů bez roušek a vesele se družili. Provozovateli hrozí pokuta až tři miliony korun.