Vloni jsme objevili krásné mýtické místo, a to klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích. Prý zde proudí pozitivní energie a když si stoupnete doprostřed kláštera a chvíli nasajete atmosféru, budete mít ještě dlouho výbornou náladu! Na dovolené na Šumavě nám zase učaroval hrad Helfenburk u Bavorova. Je to romantická zřícenina ze 14. století a dostanete se k ní pohodlně příjemnou lesní cestou z vesničky Krajníčko. V lese potkáte hodně velkých a vysokých mravenišť, krásné jezírko a stylově opravenou myslivnu.

Při cestování autobusem na Šumavě můžete potkat i prostředek, kde má řidič na dveřích ceduli "Bezstresová zóna - Před vstupem se laskavě uklidněte". To nás pobavilo. Ze svých výletů je dobré mít nějakou památku. My máme už několikátý Turistický deník, kam si lepíme vizitky, razíme razítka a zapisujeme zážitky z výletů. A když nás přepadne v zimě splín, stačí vytáhnout deníček a začít plánovat, kam se letos vydáme.     

Text a snímky nám zaslala Jarmila Vráblová, které moc děkujeme 

Mladí rybáři v TYMY získali rybářské lístky.
Jsou mladí, baví je rybaření. Rybářské lístky si v Holešově zasloužili oprávněně
Sběratelka panenek Alena Dynková a kurátorka výstavy Jana Slovenčíková ve vysílání Dobrého rána České televize Ostrava a s moderátory Veronikou Kadeřábkovou a Petrem Hradilem.
Kam za krásou? Holešovský zámek zaplní dechberoucí valašské panenky