Ve středu si užily činností a hry ve skupinkách a mnoha společenských her v jakýchkoli volných chvílích. V tvoření jsme ve středu využili chemických reakcí glazur, barvítek při zdobení a malbě nadglazurních barev na už vypálenou kachličku a odlitý keramický tvar – figurku. Děti byly překvapeny v pátek na společné výstavě, jak se jejich výrobek po výpalu v keramické peci změnil a zabarvil.

Taktéž si vyzkoušely techniku Mozaikování. Ze střepů kachliček volně lepily a spárovaly keramické kousky a vytvářely Louku. A poslední den tábora procvičovaly zručnost a šikovnost. A za pomocí vedoucí tábora a instruktorek navazovaly uzlíky a keramické předměty do již zmíněné Zvonkohry. Ve čtvrtek a pátek tvořily papírovou Mozaiku Džbánu a celý týden poslouchaly jihočeské pohádky O strašidlu Doudlovi od Miroslava Krejči a taktéž k této knize tvořily kresbou ilustrace. Celý tábor ukončila originální výstava, která trvala pouze hodinu.

Ukončena byla tím, že i rodiče a děti všechny si vytvořené předměty a obrázky ze zahradní výstavy rozebrali na památku domů. Dětem se tábor moc líbil. Rodičům zase výrobky dětí.

Romana Čupová, SVČ TYMY