Po pětidenní intenzivní výuce na konci týdne lyžovali i ti, co v pondělí na svahu stáli poprvé. V pátek, kdy kurz končil, se některé děti předvedly svým rodičům, kteří za nimi na Svinec přijeli.

Pro děti byl připraven slalom, což většina zvládla bez větších problémů.

Zasněžené Zdounky.
FOTO, VIDEO: Sněhová nadílka se v minulých dnech nevyhnula ani Zdounkám

Pyšní rodiče své ratolesti sledovali po celou dobu jízdy a patřičně je na závěr ocenili potleskem. Chtěla bych poděkovat všem dětem za výbornou atmosféru a plnění všech úkolů. Kromě lyžování se děti naučily také spoustu dalších důležitých věcí – například jak se bezpečně chovat na sjezdovce a také se naučily spoustu písniček, kterými si krátily čas v autobuse.

Děkujeme instruktorům lyžařské školy Eskimák pod vedením Vaška Svobody za vzorné vedení celého kurzu. Poděkování si zaslouží také pracovníci Ski areálu za vytvoření výborných podmínek a zázemí celého kurzu.

Večerní Valašské muzeum v přírodě pohledem z dronu i ze země.
FOTO: Večerní Valašské muzeum v přírodě nejen z výšky. Je úchvatné. Podívejte se

Děkuji také všem rodičům za skvělou spolupráci při organizaci tohoto kurzu. Děkujeme také dopravní společnosti Cross Europe za zajištění bezpečné přepravy dětí do Ski areálu Svinec a zpět domů. Přejeme všem dětem i rodičům spoustu sportovních zážitků při zimních sportech.

Jarmila Vaclachová, SVČ TYMY