Tradiční šibřinkové odpoledne, které zde má dlouholetou tradici, začalo pohádkovou scénkou. Děti nejprve přijel přivítat Večerníček, který dětem zamával čepičkou, když v tom se mu porouchalo jeho autíčko. Na pomoc mu přispěchali pohádkoví kamarádi Pat a Mat a začali svým osobitým způsobem autíčko opravovat. Chvílemi to vypadalo, že se jim to podaří a vozidlo nastartují, ale nešikům, kteří děti bavili svou nemotorností, se to nepovedlo. Večerníček byl nejdříve smutný, ale nakonec byl rád, že mu na cestu za hodnými dětmi dali koloběžku.

Úžasné animátorky v pohádkových kostýmech se pak o děti staraly celé odpoledne. Děti si společně zatančily a zadováděly a za svou snahu byly odměněny různými dárečky. S velkou zálibou pak děti sledovaly vystoupení mladého kouzelníka Radka R., který dokázal děti svými triky zaujmout a sklidil veliký potlesk. Velmi oblíbený program takovéhoto odpoledne je losování tomboly a první cenou byl dort s motivem Pata a Mata. Organizátorům z T. J. Sokol Postoupky a rodičům dětí, kteří se do příprav zapojili a pomohli akci zorganizovat, patří veliké poděkování a odměnou je jim pak radost a dobrá nálada, která z dětí přímo zářila.

Akci pak finančně podpořili: město Kroměříž v zastoupení osadního výboru Postoupky, stavební firma Ing. Nedoma, Myslivecké sdružení Postoupky - Hradisko, p. Alois Zdražil a další zejména místní občané přispěli dětem na pořízení dárků do tomboly.

Text: Bc. Aleš Strážnický, DiS, starosta T. J. Sokol Postoupky