Kromě zakladatele Rohálovské 10 Ondry Němce a starosty města Holešova Rudolfa Seiferta totiž do Prusinovic dorazil také předseda Českého klubu olympioniků Oldřich Svojanovský. Tento čestný host, držitel dvou olympijských medailí ve veslovaní, který na OH 1972 získal stříbro a o čtyři roky později v Montrealu bronz, odstartoval také hlavní závod Rohálovské 10.

Na trať vyběhlo více než 350 závodníků, mezi kterými bylo hned několik favoritů a favoritek. Kromě „domácích“ Tomáše Navrátila a Ondřeje Fejfara to byl také Jakub Zemaník, který třikrát vyhrál MČR v silničním běhu na 10 km Běchovice – Praha. Poslední zmíněný svou roli favorita potvrdil a zvítězil s velkým náskokem.

Rekord trati však nepokořil, dosáhl na čas 30:55. Následován byl již také zmíněnými Ondřejem Fejfarem a Tomášem Navrátilem. Mezi ženami pak kralovala Petra Pastorová, jejíž vítězství bylo mírným překvapením. Ne, že by nebyla favoritkou, ale v posledních dvou týdnech zvládla zaběhnout hned dva maratony, nikdo tedy netušil, kolik jí zbylo sil. Prvenství v Rohálovské 10 je pro ni jistě milou třešničkou na dortu. Druhou příčku brala Barbora Macurová a pro třetí místo si doběhla Markéta Vechetová.

Ani letos pak nechyběl Květoslav Hána, který vyběhl s číslem 85 na prsou. Číslo je to velice symbolické, protože právě tolik let nejstarší závodník Rohálovské 10 letos slaví. Další perličkou je fakt, že pan Hána tímto závodem zahájil svou 70. závodnickou sezónu. Rohálovská 10 má ale ještě jednoho rekordmana. Je jím Jiří Prokop, který nechyběl ani na jednom z 29 ročníků, včetně toho loňského - virtuálního.

Blahopřejeme všem závodníkům k úspěšnému dokončení závodu a pořadatelům a všem zúčastněným děkujeme za skvělou atmosféru.

Byli jste u toho? Užili jste si akci? Pošlete nám vaše fotky, které rádi zveřejníme také v tištěné verzi Deníku. Snímky můžete zasílat na email: jarmila.kuncova@denik.cz

Hana Helsnerová