Slavnostního stříhání pásky se zúčastnili kromě zástupců firem také vzácní hosté – starosta města Holešova Rudolf Seifert, oba místostarostové Pavel Karhan a Milan Roubalík, dále zastupitelé města Holešova. Velkou radost jsme měli z účasti našich blízkých spolupracovníků, zástupců MŠ a ZŠ, dále z úředníků města Holešova a dalších hostů.

Po přestřižení pásky byli hosté pozváni do prostor půdy. Všichni přítomní obdivovali velkou změnu a zajímavé řešení rekonstrukce tohoto prostoru. Kromě půdy byl přistaven také výtah a tím pádem se budova stala bezbariérovou. Multifunkční prostor, který vznikl ze staré půdy, nabídne dětem i dalším návštěvníkům půdy spoustu novinek, je zde malé podium s oponou, fotoateliér, relaxační zóna s možností netradiční výuky jazyků, jsou tu také terária, místo pro výuku robotiky atd.

Podvečer v okolí Luhačovic.
Podvečer v okolí Luhačovic je dechberoucí. I pohledem z dronu

V rámci rekonstrukce byla zcela obnovena také střecha na staré budově a také došlo k obnovení zeleně ve dvorním traktu budovy.

Celková investice byla necelých 20 milionů, z toho 13,5 milionů bylo spolufinancováno z integrovaného regionálního operačního programu ministerstva pro místní rozvoj v rámci výzvy 57 pod názvem „Rekonstrukce půdy k zájmovému vzdělávání“. Děkujeme všem, kteří se na této skvělé věci podíleli od roku 2016, kdy tento úmysl započal. Další velký dík si zaslouží všechny děti i rodiče, kteří společně s námi za plného provozu tuto rekonstrukci zvládli. Můj závěrečný dík patří všem mým kolegům, pro které to bylo velmi náročné období, ale zvládli ho na 1*.

Těšíme se na nové kroužky, akce a aktivity, které v novém prostoru přitáhnou jak děti, tak i dospělé.

Jarmila Vaclachová, SVČ TYMY 

Pískové sochy na Pustevnách 2022.
OBRAZEM: Sochy z písku opět zdobí beskydské Pustevny. Podívejte se na tu krásu