Těchto 7 oceněných dětí se sešlo 17. ledna 2023 v Praze na Malostranském náměstí, kde se uskutečnila tisková konference. Zlínský kraj na této tiskovce zastupoval letošní držitel ZO Janek Paška, který má 12 let, hraje na bicí, elektrickou kytaru, klavír a zabývá se také folklorem. Janek pochází z Buchlovic a navštěvuje ZUŠ v Kroměříži.

Kromě Janka se zúčastnil této tiskovky také Ondra Vašut z Rožnova pod Radhoštěm, který patří také mezi 21 loňských finalistů – je to velmi šikovný pekař. Jeho velkou vášní je pečení dortů, dezertů a cukroví. Ondra na tiskovou konferenci upekl skvělý dort, který všem moc chutnal. Tiskové konference se zúčastnili také patroni Zlatého oříšku – Nikola Márová, sólistka baletu Národního divadla a Vladimír Kořen, moderátor a propagátor vědy. Všichni držitelé ZO 2022 byli představeni novinářům a veřejnosti, byly jim kladeny různé zapeklité otázky.

Ples v TYMY.
Ples v TYMY po třech letech navázal na svoji dlouholetou tradici a nezklamal

Všem přítomným poděkoval Jiří Kotmel, předseda správní rady nadačního fondu Zlatý oříšek. Jeho poděkování patřilo jednak dětem, ale také rodičům a sponzorům. „I letošní ročník jsme realizovali s přesvědčením, že pro rozvoj naší společnosti je podpora nadaných dětí absolutně zásadní. Kromě prestižního ocenění jejich úsilí se tak i nadále budeme tyto děti snažit maximálně všestranně podporovat“, uvedl na závěr Jiří Kotmel. Letošní jubilejní 25. ročník bude vyhlášen 1. června 2023.

Krajské kolo Zlatého Oříšku ve Zlínském kraji proběhne v říjnu 2023.

Za organizátory krajského kola Zlatého oříšku Jarmila Vaclachová, SVČ TYMY Holešov

Jirka Kolbaba v Hulíně.
Jirka Kolbaba už po několikáté zaplnil hulínský sál
I v lednu práce na hradě Lukov pokračují.
Hrad Lukov prochází změnami i v zimě