Nechyběly zde typické kroje, mohli jste se projít po holandském sýrovém trhu a obdivovat lány tulipánů, mohli jste také ochutnat nějakou specialitu ze Španělska, vidět španělské tanečnice, luštit různé kvízy, vyzkoušet si uhádnout různé slovenské názvy a poskládat německé věty, nechyběl také Bedřich Smetana a ukázka jeho hudby a typické české tance.

Malou Evropu navštívili také naši slovenští přátelé z družebního města z Povážské Bystrice ze SUŠ Stella, kteří si připravili program složený z písní a tanců. Malou Evropu navštívili také děti z MŠ a žáci ZŠ, kromě dětí se přišli podívat také mnozí občané našeho města. Celé dopoledne byla na náměstí skvělá nálada a těsně před polednem se celé náměstí roztančilo společným tancem.

Také počasí bylo přímo ukázkové!

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se do této společné akce zapojili. Poděkování si zaslouží vedení všech zúčastněných škol, pedagogové a také všechny děti. Společně se nám podařilo oživit holešovské náměstí a během dopoledne jsme tak mohli procestovat kus Evropy a v jednotlivých státech poznat to nejnej! Děkujeme také vedení města za finanční podporu.

Jarmila Vaclachová, SVČ TYMY