Monika prošla základním kolem, které se v květnu uskutečnilo v SVČ TYMY, poté se zúčastnila v Plzni castingu a byla vybrána mezi 10 finalistek této zajímavé soutěže pro dívky.

Monika v současné době studuje na konzervatoři v Brně, přesto si ve svém nabitém programu našla čas a na soutěž Dívka roku 2019 se vzorně připravila.

„Soutěž mi rozšířila obzory nejen v oboru hudby, ale i módy, tance a modelingu. Měla jsem možnost setkat se s nejlepšími profesionály svého oboru jako je Milada Karasová z agentury Czechoslovak Models a vynikající modelingový fotograf Ivan Štefek. Také jsem díky soutěži potkala nové kamarádky, které vynikají v různých sportovních a tanečních disciplínách," říká Monika Ponížilová.

Ve finále musela děvčata prokázat spoustu dovedností a znalostí. Jejich úkolem bylo zaujmout porotu v rozhovoru, ve volné disciplíně, v jumping trampolínách a v módní přehlídce.

Monika nakonec získala v silné konkurenci 3. místo a odvezla si z Plzně nejen korunku a spoustu dárečků, ale také nezapomenutelné zážitky.

„Nečekala jsem tak velkou přípravu celého večera – natáčení a cvičení choreografie byly vyčerpávající, ovšem focení, líčení a kompletní styling jsem si užila. Ze třetího místa mám velkou radost, korunku mi předával bývalý český fotbalový reprezentant Pavel Horváth. Organizační tým se o nás staral královsky. Do soutěže bych se přihlásila znovu. Součástí soutěže Dívka talent je také dobročinná akce. S ostatními děvčaty jsme podpořily sbírku pro malého Vilémka Bezubu, který trpí dětskou mozkovou obrnou. V rámci galavečera se na Vilémka vybralo celkem 50 272,- Kč, což mi osobně udělalo velkou radost," dodala Monika Ponížilová.

Monice k jejímu úspěchu blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci našeho města i kraje. Přejeme jí spoustu úspěchů v její další kariéře.

Děvčata, která by chtěla vyzkoušet svůj talent, um a dovednosti, se mohou již nyní informovat v SVČ TYMY, kde připravujeme další ročník soutěže Dívka talent 2020.

JARMILA VACLACHOVÁ