Mistrovství světa mažoretek pořádané asociací International Baton Twirling Federation proběhlo v Liverpoolu v M&S Bank aréně d 9. – 10. 8. 2023. Soutěže se zúčastnilo 15 zemí včetně zástupců z USA a Japonska.

Kroměřížské mažoretky Infinity reprezentovalo 12 dívek, které soutěžily ve výkonnostně nejzkušenější seniorské kategorii. Dívky se tak utkaly s několika evropskými týmy včetně týmu amerického.

Výkony všech týmů, se kterými se dívky utkaly byly naprosto úžasné, a proto pro nás bylo velkým překvapením, že jsme za sebou nechaly všechny evropské týmy a jediným nepokořeným týmem byl tým americký.

Na mistrovství světa se kroměřížský tým Infinity vydal se dvěma disciplínami, a to Parade Corps se, kterou získal již dvakrát titul Vicemistra Evropy a které je srdcovou záležitostí kroměřížského týmu.

Holešovské mažoretky Lentilky přivezly z mistrovství světa stříbro.
Holešovské mažoretky Lentilky si přivezly z mistrovství světa stříbro

Do anglického Liverpoolu si tedy tým pod vedením Michaely Koplíkové, trénerek a choreografek Nikoly Zlámalové a Lucie Slama připravil choreografii na téma Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu), které je inspirované skutečným britským pouličním gangem z 20. let 20. století.

Druhou disciplínou byl Exhibiton corps, která týmu již také přinesla titul Vicemistra Evropy a nyní s choreografií na téma Alice in Wonderland (Alenka v říši divů) bojoval o titul světový.

V obou zmíněných disciplínách se dívkám podařilo předvést neskutečné výkony a úžasnou týmovou spolupráci. Kroměřížské mažoretky Infinity jsou tak historicky prvním mažoretkovým klubem, který ze světového mistrovství veze hned dva tituly Vicemistra světa. Dívkám ze srdce gratulujeme a děkujeme na úžasnou reprezentaci nejen klubu, ale i města Kroměříž a celého zlínského kraje!

Michaela Koplíková