V rámci kempu probíhal velmi zajímavý program, jehož hlavním cílem byla socializace dětí, jejich zapojení do kolektivu, vzájemná komunikace, spolupráce, atd…..

Každý kemp, který SVČ připravilo, byl zaměřen na jinou aktivitu: Roztančené TYMY – na tomto kempu se hlavně tancovalo, děti se naučily několik tanečních stylů, kromě toho si také vyráběly trička, luštily rébusy a luštěnky a také si pořádně zabubnovaly.

Kemp Veselé sportování byl zaměřen především na různé sportovní aktivity, míčové hry, gymnastiku a různé netradiční sporty. Kromě sportování se děti také „vzdělávaly“, a to zábavnou formou při plnění různých křížovek a rébusů. V týmech pak děti po celý týden zpracovávaly projekt na téma olympijské hry. Na závěr kempu pak tento projekt před sebou vzájemně prezentovaly.

Na letním kempu Barvy duhy se hlavně tvořilo a malovalo. Během týdne děti vytvořily několik krásných prací z batiky, pískové mandaly, trička, atd…. Také na tomto kempu se děti část dne „učily“, vzájemně spolupracovaly, měly také sportovní aktivity a veselou angličtinu s Jenni a Aminou.

Poslední kemp se konal v úplném závěru prázdnin s názvem Kolotoč zábavy. Na tomto kempu si děti vyzkoušely různé aktivity – sportovní, výtvarné, taneční, jumping trampolíny, atd….. Mezi děti zavítala pracovnice Eurocentra Zlín, která pro ně připravila zábavné odpoledne na téma „Putování po Evropě“. Děti také v tomto kempu opakovaly zábavnou formou učivo, vydaly se do zámku, kde měly připraveny různé aktivity a také si společně zazpívaly.

Všechny letní kempy byly velmi dobře hodnoceny dětmi i rodiči. Máme radost ze všech pozitivních zpráv, emailů a dopisů.

Jsme moc rádi, že jsme mohli tyto kempy uskutečnit, děkujeme MŠMT za finanční podporu!

Jarmila Vaclachová, SVČ TYMY