Výběr Vám teď nabízím: 

  • Po seznámení s kamarády, vedoucími i táborem jsme zahájili den chvilkou sportu. Po ní se už najelo na skutečný program. Ve třech skupinkách jsme se prostřídali u výroby vlastní soptící sopky, u volné lego tvorby na téma vozidla a u tvorby zvířat z lega podle návodů. Po odpoledním odpočinku s Transformers přišla mimořádně zajímavá interaktivní prezentace o obnovitelných zdrojích energie, do které jsme po celou dobu byli aktivně zapojeni. Autíčka jsme poháněli různými zdroji, například vodíkem. Paní lektorka této prezentace jede se svými žáky a podobným programem v září reprezentovat Českou republiku do LAS Vegas v Americe.
  • V úvodu úterního dne jsme v týmech soutěžili ve sportovních disciplínách s Legem a následně stavěli Eiffelovu věž podle návodu v různých kombinacích barev. Pokračovalo se po skupinách velmi zajímavou ukázkou práce s 3D tiskárnou, kde jsme spolupracovali na tisku vlastních vizitek. Zbývající skupinky pracovaly na pohyblivých modelech z Lega na téma kolotoče. Odpoledne jsme hráli netradiční bowling, a to ne v bowlingové hale, ale na interaktivní tabuli – ani se nám nechtělo přestat.
  • Ve středu jsme navštívili Experimentárium v Otrokovicích. Je to vzdělávací projekt pro základní a střední školy v oblasti vědy, techniky a moderních technologií. Všechny přístroje a ukázky byly na vysoké úrovni a bylo pro nás zajímavé, že jsme si většinu věcí, stejně jako na našem táboře, mohli vyzkoušet. Na závěr jsme shlédli krátký příběh v 3D kině.
  • Čtvrtek jsme zahájili Lego bojovkou družstev se stavbou mostu a zvířete podle zadání. Boj byl napínavý až do poslední chvíle. Hned potom pro nás bylo připraveno další překvapení: Legoroboti, které si někteří z nás mohli i sami naprogramovat. Už jsme si připadali jako skuteční vědci. Samozřejmě nechyběl další z legoprogramů - vybrali jsme si pohyblivé modely: nástroje a přístroje. Odpoledne bylo výtvarné. Tvořili jsme vědecké a Lego symboly na trika a potom je batikovali savem. Při této činnosti jsme si odcházeli po dvojicích zahrát aktuální novinku na X boxu. Polovina z nás, kteří byli větší hrdinové, zůstala po táboře na táborák a přespávačku.

  • V pátek už jsme věděli, že se budeme muset brzy rozloučit. Dohrávali jsme oddílové bojovky, montovali věci, které jsme během týdne nestihli vyzkoušet. Protože nám dnes počasí přálo, dalším pokusem bylo míchání směsi na velké bubliny a soutěže v terénu. Odpoledne jsme zahráli vybíjenou proti „Sporťákům“, kteří měli v TYMY tábor souběžně s námi. Taky jsme si z domu donesli sběratelské kartičky s Pokémony a uspořádali výměnnou burzu. Závěrem tábora za námi přišli naši rodiče, popsali jsme a ukázali na fotkách co vše jsme stihli prožít a po rozdání pamětních listů a dlouhém loučení si nás odvedli domů.

Martina – vedoucí tábora SVČ TYMY