A jsou to pouze tyto dva doly, které jsou přístupné v České republice. Flascharův důl je unikátní dílo a důkaz o těžbě břidlice v tomto kraji.

Oderská břidlicová vráse je fenoménem, který se vymyká pravidly, vznikla ohromným tlakem hrnoucího se bahna, které se zarolovalo jako těleso a později ztuhlo a zkamenělo. A právě oderská vráse je největším lákadlem Flascharova dolu.

Muzeum Flascharovův důl, kde se s průvodcem podíváte do podzemí a seznámíte se s jeho těžbou. Důl je otevřený od 1. května do 30. října od středy do neděle. Průvodci jsou velmi profesionální s velkou odbornou znalostí o historii v tomto regionu a o těžbě břidlice. Pokud chcete více informací o tomto dole, doporučuji navštívit stránky www.flascharuvdul.cz. Návštěvu tohoto dolu vřele doporučuji.

Petr Parák

Máte tip na okouzlující místo, kam byste poslali na výlet i další turisty? Podělte se o něj! Pošlete nám fotografie a popis místa na e-mail: tipy.morava@denik.cz. My vše uveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér i v tištěné podobě Deníku.

Senioři v Holešově se už robotů ani virtuální reality nebojí.
Senioři v Holešově se už robotů ani virtuální reality nebojí

Novým předsedou PDM Holešov se stal Marek Novotníček.
Novým předsedou PDM Holešov se stal Marek Novotníček