Do finále se dostali Alex Faivre – astronom, matematik, všestranně nadaný chlapec. Bayarjavkhlan Delgerdalai – vynikající šachista, Ondřej Vašut – pekař, cukrář, děvčata z týmu aerobik MV Team UTB Zlín a Janek Paška – hráč na bicí nástroje. Se všemi finalisty byl natočen krátký medailonek, který byl v rámci pořadu odvysílán. Celkem bylo rozdáno 7 Zlatých oříšků těm nejšikovnějším dětem z různých oblastí zájmové činnosti.

První svátek vánoční v doprovodu nádherné hudby.
FOTO: První svátek vánoční se v Holešově nesl v doprovodu nádherné hudby

K naší velké radosti jeden z těchto sedmi zlatých oříšků získal také Janek Paška, který pochází z Buchlovic a navštěvuje ZUŠ v Kroměříži. Je vítězem celorepublikového kola soutěže ZUŠ 2022 ve hře na bicí. Má za sebou živé vystoupení s kapelou Chinaski a spoustu dalších úspěchů a vystoupení.

Jankovi moc blahopřejeme a přejeme mu hodně úspěchů v jeho hře na bicí a ať se mu splní jeho velké přání studovat na konzervatoři.

Všem účastníkům finále Zlatého oříšku děkujeme za vzornou reprezentaci našeho kraje a přejeme jim v jejich zájmové činnosti co nejvíce úspěchů, a hlavně v tom co dělají, aby jim to přinášelo radost a pocit uspokojení.

Také v roce 2023 se bude konat v našem kraji krajské kolo Zlatého oříšku. Nominovat talentované děti do čtrnácti let mohou rodiče, kolektivy nominují jejich trenéři, učitelé, atd…. Nominace začíná 1. 6. 2023 a krajské kolo se uskuteční v říjnu 2023 v holešovském zámku. Moc se těšíme na letošní setkání s mladými talenty z různých oblastí.

Věříme, že se talenti opět prosadí a dají o sobě vědět!

Jarmila Vaclachová, SVČ TYMY

Den krásných žen v Těšánkách, rok 2022.
Ženy v Těšánkách měly svůj den. Nechaly se zkrášlit kosmetičkou či pedikérkou