Naše knihovna byla oceněna už v roce 2014 za vedení paní Jarmily Zakravačové. Podle pravidel soutěže se vítězná knihovna nesmí přihlásit následujících 5 let. Nám se tak nyní po splnění podmínek podařilo navázat na úspěch z roku 2014 a odnést si ocenění Knihovna Zlínského kraje roku 2021. Jsem moc ráda, že se nám to podařilo a i přes velkou personální změnu, která v roce 2020 v knihovně proběhla, se nám podařilo udržet vysoký standard, který hodnotící komise kladně ohodnotila.

Myslím si, že velkým plusem, jenž nás odlišil od ostatních knihoven, byla postupně budovaná odpočinková zóna pro teenangery se specifickou younf adult literaturou zažívající v posledních letech velký boom a velká relaxační zahrada. Ovšem celé naše prostory jsou krásné a moderní a my se snažíme našim čtenářům zpříjemnit návštěvu knihovny, jak jen je to možné. Velký dík patří i našemu zřizovateli Městu Hulín za nadstandardní podmínky, které naše knihovna na její velikost má.

Finanční výhra padne na dovybavení odpočinkové zóny, kde chceme pořídit nový regál na knihy a závěsné křeslo pro odpočinek s knihou.

Ocenění si velmi vážíme a doufáme, že u nás budou naši čtenáři i nadále spokojení.

Erika Koukalová, vedoucí MěK Hulín