„Náměstí Míru oživily i truhlíky s květinami, konkrétně s muškáty, ty zdobí také v okna Kulturního domu. Truhlíky se surfiniemi jsou umístěné na silničních mostech, na zábradlí v Poštovní ulici, verbenami, afrikány a šalvějí jsou osázené ostrůvky u silnice I/55 a záhony před základní školou,“ vyjmenoval Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí. A doplnil, že u Kulturního domu jsou umístěné i betonové truhlíky s květinami a hrob padlých vojáků byl osázen voskovkami.

S výsadbou květin se počítá také na podzim, a to na ploše u nové trafostanice na křižovatce ulic Hviezdoslavova a Sokolská a na konci ulice Dukelská.

V posledním období se každoročně v Hulíně vysadí řada stromů a tisíce květin. „Pěkné prostředí podporuje příjemnou atmosféru a tu chceme ve městě mít. Navíc tvrdím, že prostředí kultivuje a vychovává, což je další důležitý důvod pro to, abychom o zeleň v Hulíně pečovali s maximálním úsilím. Estetické okolí dělá lidem radost a pomáhá udržovat dobrou náladu. A to zvláště teď potřebujeme všichni, “ konstatoval Roman Hoza, starosta Hulína.

Zdeněk Dvořák, Městský úřad Hulín