„Jsme moc rádi, že se zúčastnili nejen naši občané, ale že do Tučap našli cestu také ti, kteří odsud pocházejí a nyní žijí jinde,“ pochvaloval si předseda osadního výboru Zdeněk Chytil. Letošní jubilejní hody byly zaměřeny také na historii obce, a tak si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu historických fotografií z dřívějších ročníků hodových oslav.

Výstava byla k vidění v kulturním domě, kde se konala také večerní zábava. Tentokrát pořadatelé vsadili na cimbálovou muziku, která navodila krásnou atmosféru.

„Bylo úžasné, jak se lidé družili, tančili a zpívali,“ pokračuje Zdeněk Chytil. V neděli hodové slavnosti završil fotbalový uliční turnaj, který k hodům již neodmyslitelně patří. Bohužel se podařilo poskládat pouze 3 mužstva, i přesto se ale všichni dobře pobavili a chlapi si trošku zasportovali. Vítězem „Uličňáku“ se stala část obce Trní. Děti si mohly zkusit střelit ze vzduchovky nebo se projet na koních. Posledním bodem programu pak bylo losování tomboly. „Hody vyšly skvěle, jsme za to moc rádi a moc všem děkujeme,“ uzavírá Zdeněk Chytil.

 

Hana Helsnerová