Právě dorostenky měly výborně rozjetou svoji dlouhodobou soutěž družstev, v níž v sobotu 9. září vyrazily do Břeclavi bojovat o co nejlepší umístění. O postupovou pozici holky bojovaly s Porubou, největším mládežnickým klubem na Moravě a ve Slezsku. Skvělými výkony a obětavými starty nejen ve svých hlavních disciplínách dokázaly holešovské žlutočerné dresy soupeřky z Poruby udolat. Kromě zisku bronzové medaile z Mistrovství Moravy a Slezka družstev si tím vybojovaly i postup na Mistrovství republiky. Tento výsledek je o to cennější, že Atletice Holešov se podobný husarský kousek povedl třetí sezonu po sobě – v roce 2021 s družstvem juniorek a loni s dorostenkami.

Količínské hodování.
FOTO: Količínské hodování. Lidé si užili mši, hudbu i kolotoče

Družstvo starších žáků se nelehkým postupovým sítem probojovalo až na Mistrovství Moravy a Slezska družstev. To přivítal v neděli 10. září stadion ve Frýdku Místku. Jednadvacetičlenné družstvo vyrazilo do boje proti velkoklubům z Brna, Ostravy, Olomouce atd. Postupový klíč na Mistrovství republiky družstev zněl jasně – nejlepší 4 družstva z nedělního závodu. Kluci předvedli doslova heroický výkon, kdy se až do poslední disciplíny rvali o 4., a tedy poslední postupovou, pozici s Moravskou Slavií Brno. Součet bodů nakonec stačil "až" na 5. místo, tedy první nepostupovou příčku. Rozdíl pouze 3,5 bodu byl jedním z nejtěsnějších za poslední sezony a vedl k slzám trenérů i závodníků. Přesto je toto obrovským úspěchem a hnacím motorem do dalších měsíců.

Suma sumárum: Holešovští mládežníci ukázali, že jednoznačně patří mezi moravskou elitu! Je skvělé, že klub z maloměsta dokáže opakovaně způsobovat vrásky na tváři trenérům z tradičně velkých a silných klubů, a s atlety z Holešova zkrátka a dobře musí počítat!

Jakub Hřib, šéftrenér klubu