„Od malička jsem měl rád zvířata. Táta měl různá hospodářská zvířata, ale mě bavila spíše ta exotičtější. Takže to začalo papoušky, postupně se přidávala další zvířátka a dnes máme zoopark. Lidem jsme ho poprvé otevřeli někdy před pěti lety,“ líčí začátky zooparku David Vedral.

V rodinném prostředí, které Zoopark Olovnice nabízí, můžete vidět desítky zvířat z různých kontinentů. Návštěvníci zde najdou lvy, tygry, rysy, několik druhů papoušků a opic, pštrosy, klokany, lamy nebo dikobrazy. Velmi oblíbené jsou surikaty, ale nechybějí ani domácí mazlíčci jako králíčci, ovečky, kozy nebo morčátka a několik druhů slepiček.

Pod dohledem ošetřovatele 

K některým zvířátkům vás zde přitom na rozdíl od běžné zoo pustí doslova na dosah ruky. „Lidé mohou do výběhu ke kozám a surikatám. Ty se nechají hladit a mají to rády. Když je ošklivo a návštěvníci nechodí, tak to vyžadují po mně, stejně jako jeden z našich papoušků, kterému říkáme Miloušek. Počet návštěvníků ve výběhu ale regulujeme a vždy je to pod dohledem ošetřovatele, aby zvířátka měla svůj klid,“ říká David Vedral.

Zájemci mohou do Zooparku v Olovnici zavítat každý den od deseti do šestnácti hodin.