Hokejisty Uherského Ostrohu (bílé dresy) a Uherského Brodu čeká o víkendu další zápas.
Kam za sportem ve Zlínském kraji?

SLOVÁCKO

Mezinárodní den archeologie v Památníku Velké Moravy

KDY: sobota 21. října od 15 hodin, v neděli 22. října od 13 hodin
KDE: V Památníku Velké Moravy a Cyrilometodějském centru ve Starém Městě
ZA KOLIK: Neuvedeno

PROČ PŘIJÍT: V sobotu od15 hodin návštěvníky čeká komentovaná prohlídka expozice Pravěk Uherskohradišťska, při které se dozví, jak se žilo v jednotlivých pravěkých obdobích od paleolitu až po dobu římskou, jaké cenné nálezy z těchto období byly v našem regionu objeveny, seznámí se také s výsledky našich nových archeologických výzkumů.

Následně bude připraven netradiční workshop, ve kterém budou moci nahlédnout do jinak nepřístupného zázemí archeologického oddělení – prohlédnou si depozitáře a v laboratoři si doslova na vlastní kůži vyzkouší práci s archeologickými nálezy.

Budou si moci sami umýt, roztřídit a zaevidovat nálezy z aktuálního záchranného výzkumu, u čehož nebude chybět odborný komentář, který je seznámí se zákulisím archeologické práce a s procesem, během něhož se z archeologického nálezu stává nakonec exponát vystavený v muzeu.

Nedělní odpoledne, od 13 do 17 hodin, nabídne rodinný program s názvem Zvídálkové, vzhůru do muzea!

Památník Velké Moravy - Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě.Památník Velké Moravy - Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě.Zdroj: archiv Slováckého muzea, se svolením

Slavnost stromů a lesa

KDY: pátek 20. října - neděle 22. října
KDE: V Komni, Valašských Kloboukách a v Bojkovicích
ZA KOLIK: Neuvedeno

PROČ PŘIJÍT: Při příležitosti Dne stromů se v Bílých Karpatech uskuteční třídenní Slavnost stromů a lesa spojená s benefiční sbírkou na výkup svobodného lesa. V pátek 20. 10. se lze přidat na vycházku okolím obce Komňa. Sraz je v 16 hodin u obecního úřadu v Komni.

Společně s průvodcem se vydáte malebnou krajinou, kolem zdejších monumentálních a významných stromů, dozvíte se mnohé zajímavosti z jejich života. Stromům se přiblížíte i skrze umění – hudbu a poezii. Výlet bude zakončen na nově vybudovaném Poutnickém místě v krajině.

V sobotu 21. 10. máte možnost vyrazit s odborníkem na exkurzi do přírodní rezervace Ščúrnica u Valašských Klobouk, na jejíž podporu můžete přispět. Exkurzi povede Miroslav Janík z ČSOP Kosenka, která zde již desetiletí organizuje výkupy pozemků do pozemkového spolku a ponechává rezervaci Ščúrnica vývoji ke svobodnému lesu. Odchod je v 11 hodin z parkoviště na Královci.

V neděli 22. 10. 2023 slavnost vyvrcholí kulturním programem v Klubu Maják v Bojkovicích. Od 14 do 20 hodin vás zde čekají koncerty, projekce filmů, výstava, zážitkové workshopy a fireshow. V rámci programu proběhne i divadelní pohádka pro děti.

Výstava Kdo nemá kožucha, zima mu bude

KDY: Do 4. února 2024
KDE: Slovácké muzeum Uherské Hradiště
ZA KOLIK: 100 Kč

PROČ PŘIJÍT: Působivou expozici věnovanou zimnímu kroji na Slovácku se zaměřením na kožichy, kožíšky, lajbly, haleny, kacabaje, či kabaně, ale také specifikům jejich oblékání při všedních, svátečních a obřadních příležitostech od podzimu do jara, lze zhlédnout ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti.

Výstava etnografky Marty Kondrové je založena na bohatém sbírkovém fondu Slováckého muzea, který obsahuje 74 kusů kožichů, kožíšků, a mentýků, což jej řadí k nejrozsáhlejším v rámci celé České republiky. Návštěvník však uvidí více než 320 kusů textilií od kožichů, kožíšků, kabátků přes mužské i ženské krojové součásti, čepice, beranice, zimní obutí až po vlňáky, přehozy a šátky.

Prezentace je doplněna i o historické fotografie a reprodukce z cyklu Joži Uprky Kožuchy.Výstava ukazuje také, jak končily starší obnošené součásti, které se dotrhávaly při práci, zatímco ze starších halen se šily zimní papuče.

Kdo nemá kožucha, zima mu bude! Nová expozice láká do Slováckého muzea
Kdo nemá kožucha, zima mu bude! Nová expozice láká do Slováckého muzea

Výstava televizních a rozhlasových přijímačů

KDY: Do 31. prosince
KDE: Muzeum Bojkovska Bojkovice
ZA KOLIK: Neuvedeno

PROČ PŘIJÍT: Výstava je věnována 100. výročí vysílání rozhlasu a 70. výročí zahájení televizního vysílání v tehdejším Československu. Vystaven bude výběr rozhlasových a televizních přijímačů, které byly v průběhu historie k dostání na československé a českém trhu.

Návštěvníci budou moci obdivovat elektronkové a tranzistorové přístroje, přenosná i stolní zařízení. Milovníci retro stylu jistě uvítají také přijímače kombinované s gramofonem nebo hudební skříně. Nechybí ani rádia kombinovaná s kazetovým přehrávačem z 80. let 20. století.

Výstava historických rozhlasových a televizních přijímačů v Muzeu Bojkovska v Bojkovicích.Výstava historických rozhlasových a televizních přijímačů v Muzeu Bojkovska v Bojkovicích.Zdroj: Deník/Pavel Bohun

KROMĚŘÍŽSKO

Myslivecká Svatohubertská pouť na Svatý Hostýn

KDY: sobota od 9:15 do 12 hodin
KDE: Svatý Hostýn
ZA KOLIK: zdarma

PROČ PŘIJÍT: V sobotu 21. října se na Svatém Hostýně uskuteční XXV. svatohubertská pouť. V 9:15 hodin zazní lovecká hudba a signály před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie v podání trubačů OMS Přerov a Pěveckého sboru Svatopluk UH.

V 10 hodin pak vyjde průvod k obrázku sv. Huberta a v 10:15 se uskuteční svatohubertská mše svatá, celebruje Mons. Josef Nuzík, administrátor olomoucké diecéze.

Po mši bude připraven doprovodný program s výcvikem pernatých dravců sokolníků Vancoš. Dále uvidíte program Lovecký pes, přítel a pomocník – ukázky výcviku a práce loveckých psů. Pro rodiče s dětmi bude připraveno Putování za sv. Hubertem.

Svatohubertská pouť myslivců na Svatém Hostýně, 16. října 2021Svatohubertská pouť myslivců na Svatém Hostýně, 16. října 2021Zdroj: Deník/Jan Karásek

Prodejní výstava brouků a motýlů

KDY: sobota od 8 do 13 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun

PROČ PŘIJÍT: Hala B Výstaviště Kroměříž se stane třetí říjnovou sobotu místem mezinárodního setkání profesionálních a amatérských sběratelů, badatelů a milovníků hmyzu.

Na programu bude výměna, prodej a koupě brouků, motýlů, strašilek, pavouků a ostatních bezobratlých živočichů. Nebude chybět ani odborná literatura včetně entomologických potřeb. Gurmáni se mohou těšit na hmyzí a jiné speciality v podání světoznámého kuchaře a cestovatele Milana Václavíka. Pro děti jsou zase připraveny lízátka s překvapením.

Výstava hub

KDY: pátek od 13 do 19 hodin, sobota od 8 do 15 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun

PROČ PŘIJÍT: Výstava představí čerstvě utržené houby z regionu i blízkého okolí. Akce je určena všem příznivcům mykologie a milovníkům přírody, kteří se budou moci podělit o své zajímavé houbařské nálezy.

Jedním z vrcholů výstavy pak bude ukázka hub pod binokulárním mikroskopem. Návštěvníci budou mít možnost prozkoumat mikroskopickou strukturu hub a objevit jejich fascinující svět na malé úrovni.

Odborníci zájemcům představí, jak se rozpoznávají jednotlivé druhy pomocí mikroskopických znaků. Gurmáni se zase mohou těšit na řadu kulinářských houbových specialit jako guláš a polévku z hub, smaženici, houbový špíz, kváskový chléb s hlívovou pomazánkou. Nebude chybět ani kvašený nápoj z kombuchy a čagy, sušené houby a zavařeniny.

Výstava hub na Výstavišti Kroměříž.Výstava hub na Výstavišti Kroměříž.Zdroj: se souhlasem pořadatele

Hobby setkání sběratelů

KDY: neděle od 6 do 13 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: základní vstupné 70 korun

PROČ PŘIJÍT: Akce je zaměřena na setkání sběratelů a to z více jak 200 oborů. Tradičně nechybí mince, poštovní známky, bankovky, pohledy, zápalkové krabičky, odznaky, medaile a podobné. Na své si přijdou i milovníci starožitností, hraček, minerálů, pivních tácků a ostatních kuriozit.

Hobby setkání sběratelů.Hobby setkání sběratelů.Zdroj: Výstaviště Kroměříž

Han Jiang Xue. Touha žít. (Ne)obyčejný příběh Františka Färbera z Kroměříže

KDY: denně od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska, Malá galerie
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun

PROČ PŘIJÍT: Cílem výstavy je sledovat, jak se velké události 20. století otiskly do života běžného člověka a změnily jej.

Výstava tak návštěvníkům otevírá možnost nenahlížet na druhou světovou válku, holokaust či znárodnění skrze frontové linie, velké bitvy, počty mrtvých nebo množství živnostníků, kteří přišli o své podnikání, ale podívat se na tyto velké události prostřednictvím života jednoho člověka.

Výstava tento záměr představí kresbami čínského studenta dlouhodobě žijícího v Česku Hana Jiang Xue, které se staly podkladem komiksového příběhu. Pro něj si autoři zvolili skutečného žijícího Kroměřížana – pana Františka Färbera, který se stal prototypem obyčejného občana. Součástí výstavy jsou také sbírkové předměty, jež dokreslují dobu 20. století.

Výstava Han Jiang Xue. Touha žít. (Ne)obyčejný příběh Františka Färbera z Kroměříže v Muzeu Kroměřížska.Výstava Han Jiang Xue. Touha žít. (Ne)obyčejný příběh Františka Färbera z Kroměříže v Muzeu Kroměřížska.Zdroj: Muzeum Kroměřížska

Hesham Malik – Nejisté vibrace

KDY: denně od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska, Galerie v podloubí
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun

PROČ PŘIJÍT: Výstava oslavující výročí 150 let od narození Maxe Švabinského. Vzpomínku na něj otevře Hesham Malik, mezinárodně uznávaný umělec specializující se na současné umění a design, jeho portrétem ve svém vlastním stylu. Dílo zazáří mezi dalšími obrazy, které jsou inspirovány Švabinského tvorbou.

Hesham Malik vystaví rovněž díla, která začal malovat během covidu-19 právě v Muzeu Kroměřížska. Významná část výstavy představí projekt Já jsem z Kroměříže, do něhož se zapojili mimo jiné studenti Arcibiskupského gymnázia.

Mezinárodně uznávaný umělec Hesham Malik vystaví svá díla v Muzeu Kroměřížska.Mezinárodně uznávaný umělec Hesham Malik vystaví svá díla v Muzeu Kroměřížska.Zdroj: Muzeum Kroměřížska

ZLÍNSKO

Arakain

KDY: 20. října 20 hodin
KDE: Masters od Rock, Zlín
ZA KOLIK: 499 – 699 korun

PROČ PŘIJÍT: Podzimní turné symbolicky završuje čtyřicetiletou éru Arakainu. Na závěr koncertního roku kapela zvolila spíše menší prostory s komornější atmosférou, kde má své fanoušky na dosah. Po hale s obří výpravou, scénou, efekty a po velkých open air koncertech a festivalech se vrátí tam, kde je hudební zážitek nejpřirozenější a postavený na síle písní.

Těch má Arakain za svoji kariéru více než dost a jistě nebude jednoduché poskládat téměř dvouhodinový playlist. Samozřejmě nebudou chybět největší hity kariéry v podání skvělého frontmana Honzy Toužimského. Dost možná dojde i na hudební překvapení, protože po čtyřleté odmlce začala kapela pracovat na novinkách, které bude chtít živě testovat.

Metalový Arakain se na turné ke 40 letům kapely zastaví ve Valašském Meziříčí.Metalový Arakain Zdroj: se svolením KZ Valmez

Zámecké dýňobraní

KDY: 21. října 14 – 17 hodin
KDE: Zámek Zlín
ZA KOLIK: Zdarma

PROČ PŘIJÍT: Podzimně laděná akce pro rodiny s dětmi. Výtvarné dílničky, naučná stezka, tradiční soutěž v dlabání dýní i návštěva klauna Brdíka. Děti ve strašidelných kostýmech vítány.

Bleší trhy – Starým věcem nový život

KDY: 22. října 8 – 14 hodin
KDE: tržiště Pod Kaštany, Zlín
ZA KOLIK: Zdarma

PROČ PŘIJÍT: Milovníci starých věcí nebo příznivci recyklace se opět potkají na tržišti Pod Kaštany. Ulovit poklad si může každý. Ať už to bude něco hezkého na sebe, nebo jedinečná dekorace, která dá vašemu domovu šmrnc.

Bleší trhy. Tržiště Pod Kaštany.Bleší trhy. Tržiště Pod Kaštany.Zdroj: Deník/Jan Karásek

Putování malovaným krajem

KDY: 21. října 18 – 22 hodin
KDE: Sokolovna Napajedla
ZA KOLIK: 200 korun

PROČ PŘIJÍT: 70. výročí FS Radovan a 20. výročí FS Pozdní sběr na Sokolovně Napajedla. Tématem letošních oslav je „Pputování malovaným krajem“. Výroční program, který uvedeme předposlední říjnový víkend od 18.00 hodin ve společenském sále napajedelské Sokolovny, nabídne zastavení v rozmanitých částech malebného Slovácka. Celou akci obohatí rovněž výstava mapující historii souboru, prezentovaná ve vestibulu Sokolovny a v místním kině. Po výročním programu budou mít návštěvníci možnost shlédnout záznam z besedy se zakládajícími členy souboru. Vyvrcholením jubilejních oslav bude beseda u cimbálu se dvěma muzikami, které budou zároveň doprovázet celé výroční představení, a to CM Rováš s primášem Tondou Bradáčem a CM Horobijci s primášem Lexou Gazdošem.

Shopping party

KDY: 21. října od 10 hodin
KDE: Zlaté jablko, Zlín
ZA KOLIK: zdarma

PROČ PŘIJÍT: Speciální nabídky a slevy po celý den a k tomu bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit například na vystoupení Báry Basikové, parkourovou show inluencera Taryho, kouzelníka Jirku Hadaše a mnoho dalších. Odpolední blok bude moderovat Inna Puhajková, o hudební doprovod k nákupům se postará DJ Lowa.

Mineral Expo

KDY: 21. října 9 – 17 hodin
KDE: Interhotel Zlín
ZA KOLIK: 80 korun dospělí, děti do 15 let 30 korun

PROČ PŘIJÍT: Pro všechny příznivce kamenů a dekorací z nich je připravena prodejní výstavu minerálů, šperků a fosilií s bohatým doprovodným programem pro celou rodinu.

VALAŠSKO

Sima

KDY: pátek 20. října od 19.30 hodin
KDE: Vsetín, Dům kultury
ZA KOLIK: od 350 Kč

PROČ PŘIJÍT: Popová zpěvačka Simona Hégerová, známá pod pseudonymem Sima, vyrostla v Trnavě, později se přestěhovala do Bratislavy. Její kariéra se začala psát v roce 2012, kdy se jako šestnáctiletá přihlásila do pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska.

Po skončení soutěže Sima vydala debutový singl s názvem Over You. Do povědomí lidí se ale dostala až o tři roky později, hlavně díky úspěšnému projektu Podzemgang, který založil rapper Ego. Zde působila i Sima a pro Podzemgang vznikl její úspěšný singl On je len kamarát. Po několika letech nahrála své debutové album s názvem Femina, které obsahuje písně, jež mají na YouTube několik milionů zhlédnutí. Nejvíce se proslavila stejnojmenná píseň Femina, která překonala hranici osmi milionů.

O rok později Sima vydala album s názvem Podla seba. Mnoho skladeb z tohoto alba je o ní, o tom, jaká je, jak se chová či obléká. Spolupracovala na něm s interprety slovenské rapperské scény Kalim, Separom či Egom.

Mezi nejznámější songy patří Dýchaj, Pre teba, Spolu, Nevolaj mi či Posledná. V roce 2019 hostovala na Kaliho songu Aj ty. Začátkem léta 2020 se s Kalim opět hudebně spojili. Na hudební scénu přinesli letní hit s názvem Toto leto. Song zaznamenal u fanoušků velký úspěch. V minulém roce vyšlo Simino čtvrté album s názvem Masterpiece, které dosáhlo vrcholu v žebříčku nejprodávanějších desek na Slovensku.

Popová zpěvačka Sima vystoupí v pátek 20. října 2023 ve vsetínském Domě kultury.Popová zpěvačka Sima vystoupí v pátek 20. října 2023 ve vsetínském Domě kultury.Zdroj: se svolením DK Vsetín

Amadeus (divadlo)

KDY: pátek 20. října (premiéra) a sobota 21. října (1. repríza) od 19 hodin
KDE: Vsetín, Lidový dům
ZA KOLIK: od 200 Kč

PROČ PŘIJÍT: Nesmrtelný příběh geniálního tvůrce a jeho životního soka natočil před 40 lety Miloš Forman. Za dnes už kultovním filmem stál divadelní text dramatika Petera Shaffera. Režisér Jakub Hekl se rozhodl uvést tuto nehasnoucí klasiku v překladu Martina Hilského na prknech Divadla v Lidovém domě. Na pódiu se setkají vsetínští herci s čerstvými absolventy brněnské JAMU za doprovodu živého hudebního tělesa.

Fiktivní životopisné dílo vypráví o střetu Mozarta a Salieriho na dvoře rakouského císaře Josefa II.. Oceňovaný dvorní skladatel se v porovnání s výstředním géniem stává naprosto průměrným. Pod tlakem žárlivosti se Salieriho osobnost začíná proměňovat. Intriky a pokřivená morálka prosakují celou Vídní. Mozart umírá předčasně v pětatřiceti letech. Není však možné, že mu na smrtelné lože někdo pomohl?

Připravovaná inscenace je výjimečná spolupráce vsetínského divadla s absolventy a studenty Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Vsetínskému publiku se představí absolventi muzikálového herectví Adam Kaňák a Petra Benediktyová i kostýmní výtvarnice Zora Davidová, autorka scény Natálie Hodková či tvůrce vizuálu inscenace Jan Šmach.

Velkou část hry tvoří samotná hudební díla Mozarta a Salieriho, která pro vsetínské uvedení nastudovalo hudební těleso v podobě smyčcového kvartetu a flétny pod vedením violoncellistky Hany Škarpové. Diváci se tak mohou těšit na živé provedení vybraných částí slavných Mozartových oper.

Vsetínské Divadlo v Lidovém domě uvede v premiéře inscenaci Amadeus.Vsetínské Divadlo v Lidovém domě uvede v premiéře inscenaci Amadeus.Zdroj: se svolením Divadla v Lidovém domě

Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex

KDY: výstava trvá do 22. října)
KDE: Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě, Dřevěné městečko
ZA KOLIK: ---

PROČ PŘIJÍT: Tradiční podzimní výstava v rožnovském skanzenu představuje ve dvou rovinách plodiny zemědělství z minulosti a ze současnosti.

Pravidelně jsou k vidění odrůdy ovoce a okopanin, které byly v minulosti pěstovány nejen na Valašsku. Tyto odrůdy a další zajímavosti může návštěvník přímo na místě srovnat s odrůdami současnými, které v poslední době dobývají český zemědělský trh.

Většina vystavených vzorků plodin ze skupiny tzv. starých odrůd byla vypěstována v areálu Valašské dědiny.

Výstava je otevřena dle aktuální otevírací doba muzea od 9 do 16 hodin (v pondělí 16. 10. je zavřeno). V neděli 22. října ve 12.30 výstavu doplní odborná přednáška na téma Choroby a škůdci ovocných dřevin. V konferenčním sále Sušáku bude přednášet Daniela Znojilová Barašová.

Výstava s názvem Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.Výstava s názvem Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.Zdroj: VMP/Jan Kolář

V dešti (divadlo)

KDY: pátek 20. října od 19.30 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, M-klub
ZA KOLIK: 100 Kč

PROČ PŘIJÍT: Životní příběh klavíristky, ve kterém se pozná většina z nás. Otevírá citlivá osobní témata, se kterými se denně potýkáme a ze kterých je jednoduchá a zároveň nejtěžší cesta ven - být sám sebou. V této komorní inscenaci zazní živě známé české i světové písně (Jaroslav Ježek, Elton John, Simon&Garfunkel atd.). Účinkují: Markéta Javorková, Josef Kovář, Linda Winterová.

KZ Valašské Meziříčí uvede v pátek 20. října 2023 inscenaci V dešti.KZ Valašské Meziříčí uvede v pátek 20. října 2023 inscenaci V dešti.Zdroj: se svolením KZ Valmez

Arakain – klubové turné 2023

KDY: sobota 21. října od 20 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, Kulturní zařízení města (Velký sál)
ZA KOLIK: od 250 Kč

PROČ PŘIJÍT: Metalová legenda Arakain na jaře oslavila 40 let na české hudební scéně vyprodaným velkolepým koncertem v pražské O2 universu. Z této největší show v historii kapely byl pořizován bohatý videozáznam, který vydavatelství Supraphon veřejnosti představuje právě na podzim letošního roku.

A při této příležitosti Arakain vyráží na klubové turné, které symbolicky završí čtyřicetiletou éru Arakainu. Nebudou chybět největší hity v podání frontmana Honzy Toužimského. Dost možná dojde i na hudební překvapení, protože po čtyřleté odmlce začala kapela pracovat na novinkách, které bude chtít živě testovat.

Metalový Arakain se na turné ke 40 letům kapely zastaví ve Valašském Meziříčí.Metalový Arakain se na turné ke 40 letům kapely zastaví ve Valašském Meziříčí.Zdroj: se svolením KZ Valmez

Všesvatský jarmark

KDY: pátek a sobota 20. a 21. října
KDE: Rožnov pod Radhoštěm, Masarykovo náměstí
ZA KOLIK: ---

PROČ PŘIJÍT: Tradiční Všesvatský jarmark pořádá v pátek 20. 10. a v sobotu 21. 10. město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s Téčkem. Ve dvoudenním doprovodném programu se na podiu v centru náměstí představí cimbálová muzika Valašsko s primášem Vojtěchem Gerlou, valmezští rockeři The Dust, cimbálová muzika Radegast nebo swingový kvintet Zbyňka Ternera.

Po oba dny přibližně 70 prodejců nabídne tradiční jarmareční zboží jako kytice, květinové vazby, keramiku, svíčky, sýry, perníčky, masné výrobny, množství občerstvení a mnoho dalšího zboží, které neodmyslitelně k městskému jarmarku a k blížícímu se podzimu patří. Stánky na náměstí budou otevřeny v pátek od 8.30 do 20 hodin, v sobotu pak od 8.30 do 14 hodin.

Pro děti pak bude připravena tvůrčí dílnička, která jim umožní si zdarma vyzkoušet, některou rukodělnou tvořivou techniku a odnést si vlastní výrobek z jarmarku na památku.

PROGRAM

Pátek 20. 10.

  • 10.00 – cimbálová muzika Valašsko
  • 16.30 – slavnostní zahájení a kapela Docuku
  • 18.00 – The Dust

Sobota 22. 10.

  • 10.00 – Zbyněk Terner quintet
  • 12.30 – cimbálová muzika Radegast

Svět v obrazech – setkání

KDY: neděle 22. října od 15 hodin
KDE: Zámek Vsetín
ZA KOLIK: ---

PROČ PŘIJÍT: Zajímavé zpestření probíhající výstavy Svět v obrazech připravilo Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. V neděli 22. října se od 15 hodin uskuteční setkání s vystavujícím autorem Františkem Petrákem a písněmi akordeonistky Stanislavy Žambochové. Samotná výstava potrvá až do 10. prosince.

Výběr z originální tvorby předního výtvarníka Františka Petráka je na vsetínském zámku k vidění od začátku srpna letošního roku.

Probíhající výstavu Svět v obrazech na vsetínském zámku zpestří v neděli 22. října 2023 setkání s autorem Františkem Petrákem a písničkářkou Stanislavou Žambochovou.Probíhající výstavu Svět v obrazech na vsetínském zámku zpestří v neděli 22. října 2023 setkání s autorem Františkem Petrákem a písničkářkou Stanislavou Žambochovou.Zdroj: se svolením Muzea regionu Valašsko

„Vedle nejnovějších Petrákových obrazů z cyklů Ráj, Noemova archa či Podmořský svět jsou zde ukázky z jeho bohaté ilustrační tvorby, které se věnuje již od osmdesátých let minulého století, kdy publikoval ilustrace pro děti v populárním časopise Sluníčko. Řadu let spolupracuje s nakladatelstvím Archa Zlín a v současnosti i s pražským nakladatelstvím Meander,“ uvedla kurátorka výstavy Olga Méhešová.

Na neděli 22. října připravilo muzeum „dernisáž“. V uvozovkách proto, že nejde ani tak o slavnostní ukončení, jako spíš o společné setkání s autorem výstavy a příjemným hudebním doprovodem členky známé skupiny Žamboši Stanislavy Žambochové, která vystoupí se svým projektem Accordion & Animals.

Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.