A proč taky ne? I u nás najdete okouzlující lokality, které se hravě vyrovnají světovým turistickým cílům. Krásnou krajinu, kterou nenarušují rozlehlé stavby, ale zato je protkaná lány vinic, najdete třeba na Moravě, v okolí Kyjova. České Toskánsko máte ve skutečnosti blíž, než jste si mysleli.

Pražský hrad.
Padesát nejnavštěvovanějších míst v ČR: kralují zoo, lákadel je ale víc

Speciální příloha již ve středu 24. června ve všech regionálních Denících.Zdroj: DeníkMlýny, které jsou neodmyslitelně spjaty s Nizozemskem, můžete navštívit i u nás. Těch větrných i vodních tu máme desítky – některé nabízejí i komentované prohlídky a program. Vyrazte třeba na Bukovanský, ten v Praze na Břevnově nebo na zříceninu u obce Příčovy na Příbramsku, která je opředena tajemnou minulostí.

Skály, vodopády, kaňony a zeleň. Za těmi nemusíme na Island. Stačí zamířit do Českého Švýcarska, prozkoumat pískovcové skalní město Tiské stěny a užít si romantickou projížďku na lodičkách soutěskami Kamenice nedaleko Hřenska. A mohla bych pokračovat dál a dál.

Další tipy na výlety, lákadla našich měst a také mapu s přírodními památkami v regionu najdete v příloze Cesty městy, která vychází dnes 24. června. Snad vám bude inspirací, a doufám, že dovolená v Česku bude pro mnohé od letoška více atraktivní. Za dobrodružstvím a zážitky totiž nemusíte tisíce kilometrů daleko.

Nezapomeňte, přílohu Cesty městy najdete ve vašem regionálním Deníku ve středu 24. června.