Unikátní přehlídka desítek tuningových aut v Kroměříži 
KDY: v neděli 23. srpna od 8 do 18 hodin 
KDE: Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: vstupné základní 50 Kč, děti a ZTP zdarma 

Nenechte si ujít unikátní přehlídku desítek tuningových aut. Uvidíte nejlepší upravená auta v České republice: Oldtimery, supersporty, upravená auta a mnoho dalších. Výtěžek z akce putuje na pomoc dětem. 

Běh na Svatý Hostýn
KDY: v sobotu 22. srpna od 13 hodin 
KDE: Bystřice pod Hostýnem 
ZA KOLIK: startovné předem 170 Kč, startovné na místě 200 Kč. 

Závod pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka BĚH NA SVATÝ HOSTÝN se uskuteční v sobotu 22. srpna 2020. Start je z Masarykova náměstí v Bystřici pod Hostýnem ve 13 hodin. Délka závodu je pět kilometrů, převýšení 422 m. Registrace proběhne ve Společenském domě Sušil od 10 do 12 hodin. 

close Běh na Svatý Hostýn. info Zdroj: Deník/repro zoom_in

Letní kino Chvalčov: Poslední aristokratka
KDY: v pátek 21. srpna od 21 hodin 
KDE: letní kino Chvalčov 
ZA KOLIK: vstupné 70 Kč 

Film na přání diváků. Newyorčan Frank se s rodinou vrací z USA do ČR a snaží se vyznat v místních poměrech i v podivných figurkách osazenstva zámku, který získal v restituci zpět. Hynek Čermák, Tatiana Vilhelmová, Eliška Balzerová, Vojtěch Kotek, Pavel Liška a další v komedii podle knižního bestselleru Evžena Bočka.

Letní promítání na Rajčudě: Uvidíte film Přes prsty  
KDY: v pátek 21. srpna od 20.30 hodin 
KDE: letní kino v Břestu 
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer).

close Z filmu Přes prsty. info Zdroj: Deník/repro zoom_in

Moped rallye Tlumačov a závod Moto Veteránů 
KDY: v sobotu 22. srpna 
KDE: Tlumačov 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

V sobotu 22. srpna 2020 uspořádá Moped team závod mopedů a premiérově i závod moto veteránů na okruhu v jádru obce Tlumačov. Přijďte si užít jedinečnou závodní podívanou s historickým duchem motocyklů minulého století. Věříme, že i mezi vámi se najdou motorkáři, kteří vytáhnou svého veterána a přijedou se poměřit v jízdě pravidelnosti. Během celého dne bude zajištěno bohaté občerstvení.

Výstava modelové železnice ve Zlíně 
KDY: v sobotu 22. srpna a v neděli 23. srpna 
KDE:  Filmový uzel Zlín
ZA KOLIK: vstupné děti 50 Kč, dospělí 70 Kč

Do kouzelného světa vlakových modelů mohou proniknout ti, kteří si najdou cestu o víkendu 22. a 23. srpna nebo 29. a 30. srpna do Filmového uzlu. Na ploše větší jak 300 m2 představí svou modulovou železnici v měřítku H0 Klub železničních modelářů Slovácko. K vidění bude několik vlakových souprav prohánějících se krajinou plnou stromů, nádražních budov, semaforů, návěstidel či tunelů. Zajímavostí výstavy bude i použití vozidel všech trakcí, jak ČD, bývalé ČSD i jiných železničních správ.
Díky tomu uvidí návštěvník například jednotku Railjet vedle historického vlaku taženého parní lokomotivou.

close Výstava modelové železnice. info Zdroj: Deník/repro zoom_in