Podle informací asistenta policejního ředitele Ivo Zgarby měla nepozorná žena v peněžence kromě dokladů a platební karty i finanční hotovost 4750 korun a 100 euro. Celková škoda přesáhla osm tisíc korun.


Podobných vloupaček je v regionu mnoho. "Lidé jsou ke svému majetku nepozorní," kroutí hlavou asistent policejního ředitele. Policisté přitom před časem rozjeli akci: Auto není trezor, kdy řidiči zavěšují do odstavených vozů cedulky s informací, že uvnitř nic na ukradení nemají.

"Máme zkušenost, že zloději jdou do aut už jen, když na sedadle uvidí tašku nebo pohozené drobné mince," popsala před časem policejní mluvčí LenkaJavorková. Zloděje v˙autech ovšem lákají nejenom osobní věci, ale i nejrůznější cenné předměty i zboží. Naposledy například zmizely v Rožnově pod Radhoštěm z Fiatu zaparkovaného u domu věci za 50 tisíc korun. Majitel přišel o autorádio, satelitní navigaci a CD. "Ze zavazadlového prostoru mu pak zloděj vzal kufr s oblečením, s nářadím, basový reproduktor a dvanáct dvoukilových koulí sýru eidam," informovala nedávno Javorková.