Podle vyšetřovatelů zemřela důchodkyně pravděpodobně následkem požáru, který se z kamen rozšířil na její oděv. Přesnou příčinu ani okolnosti tragické události zatím vyšetřovatelé neznají. Policisté nařídili soudní pitvu a prověřují, jak k tragédii došlo.
Požár byl nahlášen hasičům včera kolem poledne. „Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky. Jedna z Přerova a druhá z Bystřice pod Hostýnem,“ popsal vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz.

Uvedl, že nebyl nutný větší zásah hasičů, protože se oheň nerozšířil po domě.
„Jednou z vyšetřovacích verzí je, že na ženě začal hořet oděv ve chvíli, kdy přitápěla v kamnech,“ řekl vyšetřovatel. Důchodkyni se sice podařilo přeběhnout do jiné místnosti, tam ale později zemřela.

Při neštěstí těsně za hranicí regionu pomáhala i jednotka hasičů z Bystřice

Následkem požáru byla poškozena podlaha, dveře a okolí kamen.
„Po příjezdu jsme prováděli odvětrávání prostor a hašení ještě žhavých částí. Ke škodám většího materiálního rozsahu však nedošlo,“ poznamenal Schwarz. Důchodkyně zřejmě doplatila na to, že jí v době požáru nebyl nikdo na blízku. K tragické události totiž došlo v jedné části zemědělské usedlosti, kterou žena obývala sama.

Jak doplnila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková, nebyly při požáru zraněny žádné další osoby. „Byla nařízena soudní pitva a okolnosti celého případu se nadále prověřují,“ uzavřela mluvčí.