V rámci akce s krycím názvem Farmář policisté zadrželi tři muže ve věku 35 až 38 let, kteří se v polovině dubna pokusili ukrást bankomat v obchodním domě Kaufland ve Vsetíně.

„Policie je obvinila z krádeže, poškozování cizí věci a podvodu,“ řekl novinářům František Vachala z obvodního policejního ředitelství ve Vsetíně.Pachatelé podle policie přijeli k obchodnímu domu odcizeným vozidlem Lada Niva a s jeho pomocí prorazili dvoje prosklené vstupní dveře.
Poté se pokusili vzít bankomat. Protože se jim vůz při akci poškodil, nepodařilo se jim krádež dokončit.

Na bankomatu však pachatelé způsobili škodu ve výši dva miliony korun. Policisty před loupeží odlákali na jiná místa, oznámili například požár na okraji města.

Při následných domovních prohlídkách našli muži zákona u jednoho z pachatelů dokonce samopal. Na dva z obviněných byla uvalena vazba.
Akce Farmář se uskutečnila v rámci bezpečnostního opatření zaměřeného na odhalení pachatelů krádeží bankomatů v České republice, které bylo vyhlášeno na počátku letošního roku. Na objasnění případu a dopadení pachatelů se podle Pavly Kopecké z Policejního prezidia podílela téměř stovka policistů.