Sourozenci Josef a Atila Džugovi, kteří potyčku vyvolali, se tak včera před kroměřížským soudem zpovídali ztrestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Soudce jim nakonec vyměřil čtyři sta hodin obecně prospěšnýchprací.

Kšarvátce došlo 7.srpna vrestauraci UPřemka ve Zborovicích po deváté hodině večer. Bratři tehdy vopilosti napadli hosty podniku ijeho majitele, který dostal pěstí. Na štamgasty se také snažili poštvat psa velikosti německého ovčáka.

„Byl na řetězu, ale nebyl nijak bojovný, naopak spíše vyděšený. Vůbec nedbal na pokyn obžalovaných, aby se na nás vrhl,“ vzpomínala usoudu bývalá pomocná servírka Jana Lišková.

Když se bratrům nepodařilo vyburcovat kakci psa, rozhodli se řešit situaci jinak. „Přišli slopatou a motykou, kterou mi navíc rozbili dveře,“ popsal majitel restaurace Přemysl Drobil.

Vzápalu boje navíc uštědřili útočníci také několik ran pracovními nástroji hostům podniku.

„Dostal jsem násadou od motyky a navíc mi Josef dal tři nebo čtyři rány do obličeje pěstí. Asi týden jsem ho měl napuchlý a špatně se mi dýchalo,“ potvrdil znění obžaloby další ze svědků, padesátiletý Michal Foltýn.

Atila Džuga, který se na rozdíl od bratra Josefa jednání zúčastnil, lentího incidentu litoval.

„Kbitce skutečně došlo a lituji toho, bylo to kvůli alkoholu. Kromě této potyčky jinak problémy ve Zborovicích nemám,“ hájil seDžuga.

Ktomu nakonec také přihlédl soudce Karel Rašín, který oba bratry potrestal čtyřmi sty hodinami obecně prospěšnýchprací.

Stěmi mají oba Džugovi zkušenosti zdřívější doby a při jejich výkonu se podle soudu dobře osvědčili.