Středeční nález zohyzděného nebožtíka včera potvrdila jihomoravská policejní mluvčí Jana Šípková. Právě brněnská kriminálka totiž případ vyšetřuje.

„Třiadvacetiletý muž nám na policejní linku ve středu v půl šesté večer oznámil, že našel svého spolubydlícího mrtvého. Hlídka, která do Traplic vyrazila, tam našla mrtvé tělo bez hlavy,“ informovala Šípková s tím, že policisté prohledali okolí a v kontejneru nalezli zabalenou hlavu oběti.
Informace o zavražděném či pachateli včera Šípková odmítla poskytnout s tím, že teprve ve večerních hodinách bude potvrzeno podání trestního oznámení.

„Nic bližšího ještě nevím ani o oběti. Teprve ve čtvrtek se totiž konala soudní pitva. Nevíme tedy přesně ani, kdy k úmrtí došlo,“ tvrdila včera odpoledne Šípková.

Znetvořený trup ležel v domku, hlavu skrýval kontejner u obecního úřadu

Deníku se podařilo zjistit, že obětí děsivého činu se stal osmapadesátiletý muž, který se do Traplic podle místostarosty Jiřího Kolaříka přistěhoval před necelými čtyřmi lety. „Rodinný domek mu u nás pořídil a pomohl opravit jeho syn,“ prozradil Kolařík.

Třiadvacetiletý oznamovatel vraždy, který je momentálně v brněnské zadržovací vazbě, byl spolubydlícím oběti. Právě jeho podivné chování ve středu obyvatelé Traplic zaregistrovali.

„Lidé jej ten den viděli chodit po vesnici s igelitovou taškou, ve které něco skrýval. Na otázku, proč je celý od krve, odpovídal, že zabíjel prasátko,“ popisoval situaci místostarosta.

Zavražděný i jeho zadržený spolubydlící však nebyli právě bezproblémovými parťáky. „V jejich společném příbytku se scházela pochybná společnost holdující alkoholovým dýchánkům a lidé si nakonec začali stěžovat,“ uvedl Kolařík.

Energetici posléze odpojili od domu elektrickou přípojku a v pondělí 22. října v noci stavení dokonce zachvátily plameny.
„V obývané místnosti došlo k malému požáru, který vznikl buď od svíčky, nebo od nedopalku. V domě byla odstřižena elektřina, a tak tam bylo možné nalézt stopy po otevřeném ohni,“ vylíčil pondělní situaci mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Dvěma obyvatelům, kteří se nadýchali zplodin, hasiči zavolali záchranku, nebylo však podle mluvčího možné rozlišit, do jaké míry byli muži pod vlivem alkoholu .

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika