Ani tentokrát však tříčlenný senát nerohodl, zda je vinen, a to hned z několika trestných činů, které jej kvalifikují jako obzvláště nebezpečného recidivistu.

Znalec vyloučil toxickou psychózu, obžalovaný o svém jednání dobře věděl

Podle obžaloby totiž nejen opakovaně napadal manželku, ale zároveň přišel podezřelým způsobem k několika vozům a starožitnostem.
Ke včerejšímu líčení přizval soud dalšího znalce, který měl posoudit vliv pervitinu na Slepčíkovo chování. Předešlý odborník tvrdil, že při posledním, únorovém útoku obžalovaného Slepčíka na jeho ženu Květoslavu šlo o toxickou psychózu, takže nemohl své jednání plně ovládat.
„Já jsem však přesvědčen, že mohl předvídat, jak se bude po užití drogy chovat, měl s tím zkušenosti z předešlých útoků,“ podotkl znalec z oboru psychiatrie Ivan Drábek.

Slepčík byl podle něj plně schopen své jednání ovládat a rozpoznat jeho společenskou nebezpečnost.

„Vylučuji, že by tedy šlo o toxickou psychózu,“ doplnil lékař.
Světlo do případu měla vnést také další svědkyně, třiatřicetiletá Anna Lazarová.

„Viděla jsem oba manžele, jak se dohadují ve Skašticích, kde byli na návštěvě. Že by ale došlo k nějakému ublížení na zdraví, o tom nic nevím,“ uvedla Lazarová.

Její druh, čtyřicetiletý Peter Sinu, odmítl u soudu vypovídat. „Obžalovaný je můj bratranec, proto nechci nic říkat,“ pronesl Sinu.
Nejvíce poškozený Daniel Světlík, kterého měl obžalovaný Slepčík připravit o několik osobních vozidel, se k soudu opět nedostavil. Hlavní líčení proto senát opět odročil na konec října, kdy vyslechne mimo něj i další svědky.