Podle obžaloby Slepčík nejméně od loňského května do letošního 15. února v místě společného bydliště ženu v přítomnosti dětí soustavně slovně i fyzicky napadal. Údajně na ni křičel, urážel ji, ponižoval, vulgárně jí nadával, vyhrožoval zabitím a sebevraždou, hlídal ji, podezíral z nevěry a omezoval ve svobodném pohybu. Žena se mu podle státního zástupce také ze strachu z napadení podvolovala v sexu. Kromě toho prý obžalovaný ničil nábytek a zařízení bytu, házel po manželce různými věcmi, kvůli malichernostem ji bil a kopal do ní.

"Při několika hlavních útocích utrpěla zranění, které končilo hospitalizací v nemocnici. Například jí zlomil žebro," uvedl Marák. Slepčík, který v inkriminované době užíval pervitin, trestnou činnost u soudu bagatelizoval. Prý jeho jednání nemohlo být tak hrozné, ačkoliv si se ženou nerozuměl a někdy facka padla. V závěru líčení ale litoval s tím, že si nedokázal uvědomit následky svých činů. Soudní znalec u něho přitom vyloučil možnou nepříčetnost plynoucí z drogové závislosti.

Senát na Slepčíka pohlížel jako na zvlášť nebezpečného recidivistu, který tak čelil zvýšené sazbě deset let a osm měsíců. Muž byl v roce 2000 odsouzen za loupež a krádeže na rok. Byl však podmíněně propuštěn a zkušební doba mu skončila až letos 30. září. Ke Slepčíkovu stíhání musela jako osoba blízká dát souhlas jeho manželka. Před soudem se jej ale pokusila vzít zpět. "Podle zákona to však u této trestné činnosti není možné. Domácí násilí je sledované, nový trend je tuto skrytou trestnou činnost postihovat," poznamenal Marák.

Kromě týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě uznal soud obžalovaného vinným i z podílnictví, kdy prý převzal a snažil se prodat kradené starožitnosti. Rozsudek není pravomocný. Slepčík se odvolal na místě, státní zástupce si ponechal lhůtu pro podání odvolání.