Rostislav Sousedík měl pod víko rulety strkat pásku a usměrňovat pohyb kuličky

Podle obžaloby měl v baru u Mašinky v Otrokovicích opakovaně při hře na ruletě nadzvednout poklop a do hracího pole strčit pásku. Tou měl manipulovat s kuličkou tak, že pokaždé spadla na výseč i čísla, na která si vsadil. „V období od dubna do května loňského roku se tak obohatil o sto deset tisíc korun, čímž se dopustil podvodu,“ četl obžalobu státní zástupce Jan Zoubek.

Podle svědků však Sousedík chodil do otrokovické herny už na konci roku 2005. „Zpočátku hrál jen po malých částkách a ani jeho výhry nebyly nijak veliké. Od nového roku ale najednou vyhrával pokaždé, kdykoliv tam přišel. Nejdřív jen tisíce, pak už desetitisíce,“ vypovídal před senátem zaměstnanec Mašinky Miloslav Gajdůšek.

Podle něj si obžalovaný vybíral dobu, kdy u rulety nikdo nebyl a v baru byla jen jedna obsluha. „Nemohl jsem ho tedy nijak hlídat. Nevěděl jsem, co tam dělal. Pokaždé seděl zády a vždy u jednoho a toho samého místa, kde bylo nejméně vidět,“ doplnil Gajdůšek.

Majitel Mašinky František Zatloukal se prý se Sousedíkem potkal jen jednou. „Seděl v herně a ptal se mě, zda vyplácíme jednorázově i vyšší částky. Já mu odpověděl, že ano, a pak už jsem se s ním nepotkával. Až personál mě upozornil, že se od ledna začaly jeho výhry zvyšovat. Pak vyhrával pokaždé velké sumy. To mě začalo být podezřelé. Zavolal jsem firmu Lucky Money, od které mám stroje pronajaté, jestli tam není nějaká chyba. Technici pak zjistili, že je na ruletě uvolněný poklop, ale nic víc,“ sdělil Zatloukal.

Společnost Lucky Money si pak pro jistotu prohlídla na kamerách záznamy. Z nich zjistila, co se děje. „Seděl za ruletou a pod její límec strkal nějaký předmět. Tím hru ovlivňoval. Z paměti rulety jsme pak zjistili, že tímto způsobem vyhrál od ledna více než šest set tisíc korun. Neustále totiž seděl na jednom místě, jeho způsob hraní byl pořád stejný. Sázel pořád na několik vedle sebe umístěných čísel, aby si výhru pojistil. Takže to nebyl problém dohledat a vypočítat,“ vysvětloval technik firmy Zdeněk Ingr.

Firma se prý pak pokusila se Sousedíkem dohodnout. „Uznal, že je to pravda a nabídl, že nám vrátí sto padesát tisíc. Prý tolik vyhrál. Podle záznamů ale vyhrál podvodně daleko víc, takže jsme to nepřijali,“ podotkl dispečer společnosti Lucky Money Petr Sklenář. Kamery, které jsou u rulety nainstalované, uchovávají záznamy maximálně dva měsíce. Proto státní zástupce obvinil Sousedíka jen za poslední dva měsíce, kdy by mohly být jeho podvody prokazatelné.

Obžalovaný Rostislav Sousedík se v průběhu líčení odmítal k celé věci vyjádřit. Ve své výpovědi v přípravném řízení, kterou četl soudce Pavel Houdek, pouze uvedl, že se ničeho nedopustil. Předseda senátu pak odročil líčení na 7. února příštího roku. V něm budou vyslechnuti znalci z oboru kybernetiky a přehrány kamerové záznamy z herny. Pokud soud uzná Sousedíka vinným, hrozí mu až tříleté vězení.