Po příjezdu hlídky však žena svou agresi přesunula na strážníky. Nejdřív je hrubě urážela, ale pak přešla na nebezpečné zastrašovací metody. Po hlídce házela láhví a nožem. Celý incident se naštěstí obešel bez zranění.

Strážníky o pomoc požádala obyvatelka domu na Obecinách, která si stěžovala na svou sousedku. „Žena ji nejen slovně napadala a hrubě urážela, ale do okna jí házela kamení a cihly. Podle jejích slov však problémy se sousedkou trvaly už delší dobu,“ uvedla mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.

Sousedce házela do oken kamení a cihly. Pak svou zlost obrátila na strážníky

Hlídka tedy vyrazila na místo a během hovoru s paní strážníci uviděli, že skutečně do jejího okna neznámá žena hodila nějaký předmět. „Jeden ze zasahujících policistů se proto vypravil k jejímu bytu. Žena mu však odmítala otevřít dveře a strážce zákona navíc začala hrubě urážet,“ podotkla mluvčí.

Agresivní žena však nezůstala jen u slovních útoků. „Najednou otevřela dveře a hodila po policistovi skleněnou láhev. Ta ho naštěstí minula,“ konstatovala Škubalová.

Hlídka tedy znova ženu vyzvala, aby vyšla z bytu a vysvětlila své chování. „Na to však reagovala tím, že po policistech hodila kuchyňský nůž a prázdnou PET láhev. Ani v tomto případě se nikomu nic nestalo,“ řekla Škubalová.

Rozběsněná sousedka sice nakonec byt opustila, ale pokusila se strážníkům uprchnout. „V tom jí zabránili a za použití donucovacích prostředků ji zadrželi. Žena je podezřelá z útoku na veřejného činitele, přivolali proto na místo i státní policii. Ta si celou věc převzala k dalšímu šetření,“ sdělila mluvčí strážníků.

Od začátku letošního roku zaznamenala Městská policie Zlín už tři útoky na veřejného činitele. „Většinou se jedná o opilé nebo duševně nemocné lidi. Ani v jednom z případů ale nedošlo ke zranění strážníků,“ konstatovala Škubalová.
Za útoky na strážníky nebo policisty přitom hrozí nemalé sankce. „Trestní sazba činí až tři roky,“ upozornila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE