„Už při našem příjezdu byl z dálky vidět do noci svítící požár a vysoko šlehající plameny ze střechy domu. Velitel zásahu nechal povolat posilující jednotky a výškovou techniku,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Část hasičů bojovala s plameny, další pronikli v dýchacích přístrojích do obydlí a snažili se požár zvládat v zakouřených místnostech. „Někteří se věnovali i uchránění hospodářských stavení, ve kterých byly ovce a jen pár dnů narozená jehňata,“ sdělil dále mluvčí.

Plameny velice brzy zasáhly celou střechu domu a vlivem větru se dál šířily na boční přístavby. „Požár se dostal i pod stropy a zničil několik pokojů horního patra,“ řekl Mitáček. Asi po hodině a půl rozsáhlých hasebních prací se hasičům podařilo požár lokalizovat. „Další hodiny trvalo postupné dohašování jednotlivých míst požáru a dalších skrytých ohnisek v domě,“ doplnil mluvčí.

Mohutný požár v Zádveřicích způsobil škodu za jeden a půl milionu

Majitelé domu vyšetřovateli řekli, že je vzbudilo podivné praskání a pak zjistili, že jim hoří střecha. „Nejdůležitější pro ně bylo včas zachránit jejich maminku, která je nemocná a musela se rychle dostat do bezpečí domova sousedů. Požár na ni velmi silně zapůsobil a po prožitém traumatu nechal velitel zásahu povolat psycholožku, která jí poskytla svou odbornou pomoc,“ konstatoval Mitáček.

Proč k požáru došlo, zatím stále zjišťuje vyšetřovatel hasičů. „Oheň však napáchal předběžně škodu za půl druhého milionu korun. Zničená byla nejen samotná střecha domu, ale i mnoho obytných a technických místností,“ vyjmenoval mluvčí.
Během rána přišla rodině nabídnout svou pomoc řada spoluobčanů, včetně samotné radnice.