O případu informoval Deník už v pondělním vydání. Policie ale včera upřesnila, že řidič osobního Fordu Focus, který na silnici ve směru od Jankovic v levotočivé zatáčce dostal smyk a vyjel mimo vozovku, před jízdou požil alkohol, a ke všemu dokonce po havárii z místa utekl.

„V těsné blízkosti dopravní značky pro začátek obce Dobrotice muž nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem, přední částí vozidla přerazil směrový sloupek a dopravní značku, následně přejel přes odpadní příkop a narazil do jeho protilehlého břehu. Vozidlo po nárazu přejelo ještě setrvačností na místní komunikaci, kde zůstalo stát,“ popsala Blanka Králová z kroměřížské policie.

Policisté dopravního inspektorátu po příjezdu zjistili, že řidič z místa dopravní nehody utekl. Zranění spolujezdci byli odvezeni do kroměřížské nemocnice.
„Následným šetřením byl jako pachatel zjištěn třiadvacetiletý muž z Holešova. Byl ošetřen v nemocnici a poté hospitalizován pro podezření na otřes mozku,“ dodala Králová.

U viníka byla při té příležitosti také provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem. „Bylo zjištěno nejméně jedno promile alkoholu. Pro upřesnění hladiny alkoholu v krvi se muž podrobil dvěma odběrům. U spolujezdců došlo k jednomu lehkému a jednomu těžkému zranění,“ poznamenala Králová.
Případ je dále v šetření kroměřížských kriminalistů a řidič je podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci.

„Za to může být potrestán odnětím svobody až na pět let, zákazem činnosti, případně peněžitým trestem,“ konstatovala Králová s tím, že hmotná škoda na vozidle byla vyčíslena na nejméně 210 tisíc korun.