Několikahodinový únik plynu řešili časně ráno hasiči a plynaři. Po průjezdu zatáčkou totiž do obecní plynové přípojky narazilo osobní vozidlo.
„Řidič z místa nehody utekl, policistům se ho však brzy podařilo vypátrat a muž se následně k řízení přiznal,“ informovala mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Havárie automobilu v Prostřední Bečvě způsobila několikahodinový únik plynu

Svůj podíl na nehodě měl zřejmě alkohol, policisté ho v dechu pětadvacetiletého řidiče z Prostřední Bečvy zjistili téměř dvě promile. „Řidič se následně podrobil odběru krve. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, a za to mu hrozí až tři roky vězení,“ doplnila Javorková. Havárie hasičům způsobila těžkou hlavu, běžnými prostředky se totiž únik plynu nedal zastavit.

„Po příjezdu plynařů bylo zjištěno, že unikající plyn půjde zastavit až po nadzvednutí havarovaného auta. Velitel zásahu si proto nechal na místo poslat jeřáb, který byl operačním důstojníkem vyslán z Kroměříže. Do příjezdu vozu museli pracovníci energetické společnosti odpojit vedení nad havárií a uvolnit prostor pro práci ramene jeřábu,“ popsal tiskový mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Při jízdě k zásahu měl navíc vyprošťovací vůz defekt, který se podařilo urgentně opravit za pomoci dalšího výjezdu hasičů z Rožnova pod Radhoštěm. „Jeřáb tak na místo havárie dorazil krátce před osmou hodinou ranní. Poté bylo vozidlo z přípojky odstraněno a plyn byl uzavřen,“ doplnil mluvčí Mitáček.