Předseda senátu Dušan Beránek ale předpokládá, že rozsudek padne do dvou měsíců

Kotouček tak bude během několika dnů převezen z Olomouce do Nemocnice u sv. Anny v Brně. Zde se podrobí dvěma lékařským posudkům.
„Projde psychiatricko-sexuologickým a psychologickým lékařským posudkem. Zároveň sháníme i jeho lékařské dokumentace od dětství až doposud. Mimo záznamů jeho obvodní lékařky už vše potřebné máme,“ uvedl zlínský soudce Dušan Beránek.

Dodal, že jakmile budou posudky zpracovány, stanoví termín hlavního líčení. „Předpokládám, že rozsudek by mohl padnout do dvou měsíců,“ odhadoval Beránek.

První žena se neubránila, dvě další už ano

Podle obžaloby měl Kotouček svou první oběť přepadnout loni v říjnu na cestě mezi Malenovicemi a Centrem. Třiatřicetiletou ženu tam maskovaný muž chytil, strhl ji na zem, kde ji měl pod pohrůžkou ublížení donutit k orálnímu styku. Vzhledem k tomu, že dívka znásilnění ohlásila až na druhý den, nemohli už odborníci určit, zda stopy DNA, které u dívky odebrali, byly obviněného.

Jeho druhým terčem se v listopadu stala šestnáctiletá dívka z Malenovic. Tu přepadl, když šla na místní kopec Svárovec večer venčit psa. Útočník ji strhl na zem, ale vzápětí utekl, protože ho vylekal štěkot. Protože nebyl maskovaný, policie tak mohla podle popisu přepadené dívky sestavit jeho portrét, na jehož základě byl Kotouček zatčen.

K třetímu útoku došlo letos v lednu na cyklostezce v úseku mezi Centrem a malenovickým sídlištěm. Zde si násilník vyhlédl osmnáctiletou ženu, kterou přepadl, když telefonovala se svou babičkou. Dívce se mu však podařilo vytrhnout a utéct. Kotouček však už od začátku prohlašuje, že nic z toho nespáchal. Pokud ho předseda senátu Beránek uzná vinným, může jít až na deset let do vězení.

Zatím bez úspěchu pátrá zlínská policie už od července po dalším násilníkovi. Ten měl přepadnout a znásilnit osmnáctiletou dívku, když šla z Malenovic směrem na Tečovice.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE