Už poněkolikáté byl totiž přistižen, jak řídí osobní automobil bez příslušného oprávnění. Situace je o to horší, že měl od loňského června na čtyři roky zakázáno od kroměřížského soudu za volant usednout.

Ani to ho však neodradilo od výletu, který podnikl pro změnu na konci letošního června. Cestou se zastavil u jedné z kroměřížských čerpacích stanic. „Při couvání však nezvládl manévr a narazil do stojanu. Z místa nehody ujel,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Rudolf Mlýnek.

Incident mladíka znovu dostal před kroměřížský okresní soud, kde se zpovídal hned ze dvou trestných činů, a sice maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení bez příslušného řidičského oprávnění.

Těmi ho soudce Karel Rašín také uznal vinným. „Odsuzuje se ke třiceti měsícům odnětí svobody s podmínečným odkladem na čtyři roky, přičemž na něj bude dohlížet pracovník probační a mediační služby. Současně s tím platí také zákaz řízení na dobu pěti let,“ rozhodl Rašín.

Devětadvacetiletému výlupkovi, který verdikt přijal, podle soudce při udílení trestu příliš nepomohl ani fakt, že byl letos v září odsouzen za zpronevěru.