Právě on v březnu letošního roku nešťastně ukončil život šestapadesátileté ženě z Kojetína, když ji jako řidič linkového autobusu po srážce usmrtil na kroměřížském nádraží.

Nyní ho tamní okresní soud uznal vinným z trestného činu ublížení na zdraví, obžaloby z neposkytnutí pomoci byl ale zproštěn. Z jednací místnosti tak nakonec odešel s dvanáctiměsíčním trestem odnětí svobody, podmínečně odloženým na tři roky.

Původně mu přitom hrozilo až pětileté vězení, soudce Karel Rašín vzal však ohled na značnou spoluvinu poškozené, která se v prostoru nádraží pohybovala v místech, kde neměla.

Řidič, který na autobusovém nádraží v Kroměříži usmrtil ženu, smí jezdit dál

„Rozhodující je pro mě znalecký posudek. Pokud by se žena pohybovala na přechodu, tak by s největší pravděpodobností hraničící s jistotou ke srážce nedošlo,“ uvedl v odůvodnění rozsudku soudce Rašín.

Ten nakonec Zdeňka Miláčka uznal vinným právě jen v jediném bodě obžaloby a uložil mu tedy jednoletý trest odnětí svobody se zkušební dobou na tři roky. Zákaz řízení však soudce obžalovanému jako profesionálnímu šoférovi nevyslovil.

„Myslím si, že je trest adekvátní všem okolnostem a přijde mi dostatečný. Stejně bych přistupoval i k jiným případům,“ podotkl Rašín.
K úplnému zproštění viny však soudce nepřistoupil, Zdeněk Miláček totiž podle něj pochybil v tom, že si řádně neočistil boční sklo od sněhu, který ten den nad regionem padal.

Tento díl viny ostatně Miláček uznal už během své výpovědi při prvním projednávání případu. Také včera dostal naposledy možnost vyjádřit se k tomu, co se osudný březnový den stalo.

„Je mi to nesmírně líto a velmi cítím s rodinou zemřelé. Vím, co je to za bolest, sám jsem v jedenácti letech přišel o tatínka. Je to obrovské neštěstí,“ dodal Miláček.
On i jeho obhájce výši trestu přijali, státní zástupce si nechal čas na rozmyšlenou.

 

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika