Místostarosta předpokládá, že vandalský čin má přímou souvislost s jeho názory, které na rožnovské radnici a v zastupitelstvu prosazuje.
„Někomu se zřejmě nelíbilo, pro koho jsem při volbě na post nového radního zvednul ruku. Jsem z toho silně znepokojen, protože s demokracií to zcela určitě nemá nic společného,“ tvrdí Vychodil.

Auto zaparkoval před jednáním zastupitelstva minulé úterý u budovy městského úřadu Stefanium v blízkosti Společenského domu.
„Po zasedání, které bylo ukončeno krátce před desátou hodinou večer, jsme se s dalšími koaličními zastupiteli sešli v neúplném složení na neformální schůzce,“ popsal chvíle před nečekaným nálezem místostarosta.

Zatím neznámý pachatel poničil vůz krumpáčem a nechal ho v zadním okně

Auto bylo podle posledních zjištění zdemolováno mezi čtvrt na jedenáct a tři čvrtě na jedenáct hodin v noci, kdy byla schůzka ukončena. Svědkem následků poškození vozu se tak stalo pět dalších koaličních zastupitelů. „V zadním okně zůstal po demolici zaseknutý krumpáč,“ řekl Vychodil. Bezprostředně po zjištění nahlásili zastupitelé poškození vozu městské i státní policii.

„Případ samozřejmě vyšetřujeme,“ uvedla včera mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.
Případem se zabývala také městská policie v Rožnově pod Radhoštěm. „Něco podobného se stalo před několika lety na Koryčanských Pasekách.

Za patnáct let je to ale teprve druhý případ, kdy někdo použil při devastaci auta krumpáč. Řešit problémy tímto způsobem považuji za lidsky neúnosné,“ konstatoval ředitel rožnovských strážníků Daniel Vašut.

Příčiny útoku na auto místostarosty Aloise Vychodila mohou mít podle něj i jiný podtext než mstu.
„Podle mého přesvědčení se jednoznačně jedná o politicky motivovaný gangsterismus, který může mít s největší pravděpodobností vztah k jednomu z bodů, jež byly projednávány zastupitelstvem města,“ domnívá se místostarosta.